aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpedlpede.png

Manuela Gretkowska była gościem Tomasza Sekielskiego w programie Onet Radio. Pisarka i publicystka wypowiadała się na temat Kościoła katolickiego.

Gretkowska o Kościele 

To, co bardzo mi w Polsce przeszkadza to nasz mental, którym oddychamy. Mam nadzieję, że pana film („Tylko nie mów nikomu”) to zmieni. Kardynał dzisiaj w radiu mówi „każda scena wciska w fotel”, ale oni nie musieli oglądać tego filmu, oni mają serial na ten temat od wielu lat. (...) Społeczeństwo ma ich osądzić (księży pedofilów), a nie papież. (...) Ci ludzie decydują o życiu seksualnym ludzi, (...) i oni narzucają prawa, sami łamiąc prawa ludzkie i które wyznawali boskie. Musi być druga strona społeczeństwa, która zdecyduje, że chce ich osądzć.

Myślę, że do 30 proc. elektoratu (PiS) nie dociera nic. (...) Od lat o tym było pisane, mówione, jakim jesteśmy społeczeństwem, że trzeba dopiero nakręcić tak wstrząsający dokument, pokazać ludziom pod nos, żeby to ludźmi wstrząsnęło... Kościół sięga w majtki kobietom i do portfeli mężczyzn, musi być jakiś próg wrażliwości, żeby ludzie odsunęli się od Kościoła takim, jakim jest. (...) 30 tys. ludzi (księży), którzy są beneficjentami olbrzymich sum państwowych i są totalnie bezkarni. Po tych wyborach nastąpi przełom, ale potem powinna nastąpić, jeśli naprawdę ma być zmiana, to musi być rozliczenie i tej władzy, która jest władzą paramafijną i władzy duchowej, która się w to wpisuje.

Szymon Komorowski (Opozycja Obywatelska): Rozliczenie sprawców, pociągnięcie do odpowiedzialności biskupów i hierarchów Kościoła katolickiego - tuszujących pedofilię, przeprosiny, zadośćuczynienie ofiarom. Tylko w taki sposób Kościół Katolicki w Polsce może „naprawić” to, co psuł od tyłu lat.

Joanna Mucha (PO): Proste pytanie. Jaka jest siła sprawcza promowanego przez PiS rejestru pedofilów, skoro skazany za pedofilię ksiądz, z zakazem pracy z dziećmi, mógł prowadzić rekolekcje z dziećmi?

            Popierasz Gretkowską - kciuk w górę!


+ 2
- 1

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment