aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakedoedeeeeedd.jpg

Były minister środowiska Jan Szyszko był gościem propisowskiego radia internetowego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się na temat twórcy Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka.

Szyszko o Kościele katolickim

- Czas rozpocząć dialog na temat pozycji i roli Kościoła w Polsce. Z taką propozycją Narodowy Instytut Badań Humanistycznych i Przyrodniczych zwrócił się do światowej opinii publicznej, aby sprawę wyjaśnić i takie zaproszenie do dialogu zostaje rozsyłane. (...) To nie żeby oskarżać Kościół na bazie pewnych przypadków tylko żeby rzeczywiście ocenić rolę Kościoła, jego pozycję w Polsce jako instytucji, która odegrała ogromną rolę w zakresie państwa Polskiego na przestrzeni ostatniego 1000-lecia.

Jan Szyszko wystosował list do ministra Zbigniewa Ziobro ws. ojca Tadeusza Rydzyka.

- Rok temu była manifestacja pod Radiem Maryja, z której otrzymałem materiał filmowy i wg mnie jest to obrażanie uczuć religijnych, atakowanie księdza, księdza, który jest wg mnie wielkim autorytetem w zakresie słów „Bóg, honor i ojczyzna, to jest wielki patriota i nie wiem, z jakiego powodu w ten sposób jest atakowany. Rok temu "Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski" złożyło wniosek, żeby tą sprawą zajęła się prokuratura. Przez rok nic się nie stało, a sytuacja się powtórzyła 3 maja 2019 r. Ta sama grupa nadal obrażała księdza i Kościół katolicki. Najwyższy czas, żeby tą sprawą się zająć - mówi prof. Jan Szyszko.

>Szyszko o Rydzyku od 10 minuty<

Rydzyk o filmie „Tylko nie mów nikomu”
- To jeden z etapów walki z Kościołem. Pedofilia to głębokie zboczenie. Ale trzeba też dostrzegać, że z tego dramatu zrobiono „przemysł pedofilii”, chcąc zarabiać na oskarżeniach o pedofilię i niszczyć Kościół. Przez 30 lat znaleziono kilka przypadków przestępstw seksualnych wśród księży, tymczasem "nie mówi się" o tym, ile dobra dokonali ludzie Kościoła. To jest walka z Kościołem.

             Popierasz Szyszko - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment