aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskoekdeoeeeeee.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga była gościem Teleiwjzji Trwam. Polityczka PiS wypowiadała się na temat afery Amber Gold, „Ustawy 447” oraz nachodzących wyborów europejskich.

Amber Gold

Nie zrobił nic Donald Tusk, żeby prace służb koordynować. (...) On za to odpowiada politycznie. (...) Chciałbym, żeby w związku z tą aferą opinia publiczna usłyszała jakieś konkretne zarzuty. (...) Uważam panią Wassermann za osobę konkretną i zdeterminowaną. Chciałbym, żeby sądy nie były elementem zaniechania, jak do tej pory działo się z całą tą sprawą.

Atak na Magierowskiego w Izraelu

Atak na ambasadora w normalnej sytuacji ulicznej jest to coś niewyobrażalnego, skandalicznego. (...) Liczę, że sprawca zostanie ukarany. Mamy do czynienia w Izraelu z nastrojem bardzo antypolskim i nad tym trzeba panować, jeśli chcemy budować relacje polsko-izraelskie, jeżeli chcemy pozostawać partnerami trzeba dbać, żeby takie nastroje w społeczeństwie się nie podnosiły. (...) Myślę, że po tym incydencie potrzebne byłoby wzmocnienie (ochrony).

Ustawa 447
Nie ma tematu. Polska nie była sprawcą i polskie reparacje się nie należą. To nie my rozpętaliśmy wojnę i nie my mordowaliśmy Żydów. Polacy byli ofiarami i to w wielkiej liczbie. (...) Nie ma w prawie międzynarodowym pojęcia „zwrot mienia bezspadkowego”, więc to jest akt, który z całą pewnością nie obowiązuje Polski.

Wybory europejskie

Ja bardziej znacznie niż na wybory do Parlamentu Europejskiego liczę na to, co się dzieje wewnątrz Polski. Jesteśmy krajem o znakomitym wzroście gospodarczym, jednym z najwyższych. Mamy stabilne finanse i po prostu trzeba się z nami liczyć, bo każdy z takim państwem plus państwem, które potrafi się bronić, ma silną armię - zawsze liczą się na świecie i Polska w tej chwili, powoli, odzyskuje pozycję lidera.

>Odzyskiwanie pozycji lidera przez Polskę od 20 minuty<

             Popierasz Fotygę - kciuk w górę!


+ 0
- 1

Polub Polityczek.pl