aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskedofkfokedkeoeeee.png

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dera, udzielił wywiadu Polskiemu Radiu. Polityk wypowiedział się na temat pedofilii po głośnym dokumencie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu".

- Jak może sobie ktoś wyobrazić sytuację, że np. 60, 70-letni człowiek będzie oskarżał 90-letniego o molestowanie sprzed 60-50 lat, jak to udowodni? Jak wtedy prowadzić postępowanie? (...) W jakim celu kogoś, kto ma 90 lat osądzać w momencie, kiedy może już nie mieć świadomości. (...) Tak jak w tym filmie („Tylko nie mów nikomu”) 7-letnie dziecko - (i sprawa) przedawnia się w momencie, kiedy ma 37 lat, więc ma wystarczająco dużo czasu, żeby wystąpić na drogę prawną i ścigać, bo wtedy ma sens jeszcze, bo ta osoba, która go molestowała ma lat 50-60. Ale jaki sens by miało, gdy ta osoba ma 60 a sprawca 85 lat? - wypowiada się Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

(Kontrowersyjne słowa od 13 minuty)

Rządowy projekt zmian w Kodeksie karnym zakładający zaostrzenie kar za pedofilię został skierowany do dalszych prac w komisji ustawodawczej. Komisja ustawodawcza od godz. 18.30 zajmuje się projektem noweli Kodeksu karnego, który przewiduje zaostrzenie kar m.in. za przestępstwa związane z pedofilią.

- Realne zaostrzenie kar, adekwatność tych kar, nieuchronność kar może doprowadzić do rzeczywistego zmniejszenia tych skrajnych patologii, które tak strasznie - i słusznie - wszystkich nas oburzają - mówił dzisiaj w Sejmie premier Meteusz Morawiecki.

Prof. Wojciech Sadurski: „Dostanę 30 lat a nie 15? W takim razie nie będę dobierał się do tego dzieciaka” – tak ma rozumować pedofil w przekonaniu rządu PiS. Zaostrzenie kar to najtańsza, ale i najgłupsza reakcja polityczna na poruszenie pedofilią w Kościele. Naprawdę, oni jednak mają ludzi za tumanów.

Prof. Marcin Matczak: Gdy piesi giną na pasach, zwiększenie kar za zabicie pieszego nie jest rozwiązaniem problemu. To rezygnacja z rozwiązania, bo zakłada, że ludzie będą ginąć. Podobnie ze zwiększeniem kar za pedofilię - zakłada, że dzieci będą krzywdzone. To wyraz bezsilności i abdykacja państwa.

Mec. Sylwia Gregorczyk-Abram: Jeżeli ktoś jest takim zwyrodnialcem, to czy mu grozi 25, czy 30 lat, to nie ma większego znaczenia, najważniejsza jest skuteczność i przygotowanie organów ścigania.

                 Popierasz Derę - kciuk w górę!


+ 1
- 2

Polub Polityczek.pl