aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaledpledpedd.png

W czasie dzisiejszego posiedzenia w Sejmie procedowana jest ustawa polityków Prawa i Sprawiedliwości ws. zaostrzenia prawa karnego w kwestii przestępstw seksualnych.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości postanowili zaostrzyć prawo karne po tym, jak film „Tylko nie mów nikomu” zbulwersował opinię publiczną.

- Odpowiadamy oczekiwaniom Polaków dotyczącym zwalczania pedofilii. Szanujemy wolę Polaków. Dotrzymujemy słowa i w zakresie 500+ i w kwestii ochrony dzieci i w walce z przestępczością. Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas bezcenne - mówił dzisiaj w Sejmie minister Zbigniew Ziobro.

- Dzisiaj stajemy przed bardzo ważną decyzją. Zmian w kodeksie karnym, który jest podstawowym filarem bezpieczeństwa w każdym państwie. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jakiej Polski chcemy. Czy chcemy Polski tolerancyjnej i pobłażliwej dla przestępców. Stąd propozycja, którą składamy. Przyjęliśmy na Radzie Ministrów projekt nowelizacji kodeksu karnego, który odpowiada potrzebom, za którymi nasz rząd zawsze się opowiadał. Apeluję, żeby głosować za zaostrzeniem kar, które zostały zaproponowane. Na przestrzeni III RP znamy zbyt dużo sytuacji, gdy prawo, które stosowano wobec pedofilów było zbyt pobłażliwe. Tak być nie może. Nasze propozycje zmierzają do zwiększenia widełek oceny patologii czynu. Widełki te będą w rękach sędziego. Dlatego musimy podnieść pewne kary, które w kodeksie karnym zostały ustanowione zbyt łagodnie. Kary dotyczące chociażby pornografii dziecięcej - wypowiadał się o projekcie PiS premier Mateusz Morawiecki.

D6nDIJAWkAIM0-m.jpg

Mikołaj Małecki (prawnik, Uniwersytet Jagieloński): "Walka" z pedofilią wg Ministerstwa Sprawiedliwości podnieść kary za wszystko, ale akurat nie za przestępstwo z art. 240 k.k., czyli karalne niezawiadomienie o przestępstwie. A to jest sedno problemu: zatajanie informacji o czynach pedofilskich, ukrywanie prawdy, słowem „Tylko Nie Mów Nikomu".

Łukasz Pawłowski („Kultura liberalna”): PiS po filmie Sekielskiego podnosi kary dla pedofilów. To trochę tak jakby po informacji, że ludzie nie płacą mandatów podnieść wysokość mandatów.

Prof. Marcin Maczak: Gdy piesi giną na pasach, zwiększenie kar za zabicie pieszego nie jest rozwiązaniem problemu. To rezygnacja z rozwiązania, bo zakłada, że ludzie będą ginąć. Podobnie ze zwiększeniem kar za pedofilię - zakłada, że dzieci będą krzywdzone. To wyraz bezsilności i abdykacja państwa.

             Popierasz Wielgus - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment