aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoskww.png

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki był dzisiaj gościem Pawła Lisickiego w Polskim Radiu. Polityk PiS wypowiedział się m.in. na temat dyskusji o Kościele katolickim w przestrzeni publicznej.

- Pedofilia to zbrodnia i każdy, kto ją popełnia powinien mieć świadomość nieuchronności kary i szybkiego jej wykonania. Będąc w opozycji zgłaszaliśmy projekty zaostrzenia kar dla pedofilów. Podobne propozycje przedstawialiśmy będąc w rządzie. Nie były one wtedy, jeśli chodzi o rejestr pedofilów, popierane przez Platformę. Trzeba mówić o pedofilii we wszystkich środowiskach, również w polityce. Była wielka afera Dutroux w Belgii, gdy premierem był Guy Verhofstadt i wtedy zaczęły wychodzić na jaw afery pedofilskie, które zamieciono pod dywan. (...) Są osoby, które mówią o problemie księży-pedofili, a bronią znanego reżysera oskarżanego o czyny pedofilskie i go wybielają. Jest to hipokryzja i podwójne standardy. Nie zmienia to faktu, że trzeba z pedofilią walczyć, bez względu na to o kogo chodzi.  (...) Członkowie Wiosny próbowali wyświetlić film braci Sekielskich na fasadzie Katedry Polowej w Warszawie, więc widać, że jest partia, która gra w kampanii tym filmem i tym problemem.

(Pytanie red. Lisickiego) Przyglądając się kampanii, dziwne jest, że kapania, która miała się zacząć jako kampania - i trwała jako kampania - walki na postulaty, na projekty, kończy się i ta końcówka jest wojną kulturową. Co się stało w tej kampanii, jak to się stało, że z 5 Plus, kształtu Unii teraz dyskutujemy o Kościele?

- Mam wrażenie, że na płaszczyźnie gospodarczej, społecznej, socjalnej, przyszłości UE, kwestii tego, żeby nie wchodzić do strefy euro - Platforma Obywatelska i Koalicja Europejska wyraźnie przegrywały.

Aneta Mościcka (dziennikarka): Wyborcy PiS mają dzieci, a głosują na tumanów, którzy walkę z pedofilią uważają za atak na kościół. Wniosek? Też są tumanami.

Europoseł Ryszard Czarnecki startuje z pozycji nr 2 na warszawskiej liście Prawa i Sprawiedliwości do Paramentu Europejskiego.

           Popierasz Czarneckiego - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment