aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasoekdedkededeeee.jpg

Showman TVN Kuba Wojewódzki odniósł się do afer pedofilskich w Kościele Katolickim. Duchowni mierzą się z ogromną falą krytyki po publikacji filmu Tylko nie mów nikomu".

Wojewódzki od lat posiada swoją rubrykę w tygodniku "Polityka" zatytułowaną Mea Culpa". Jak sugeruje dziennikarz w jego ostatnim artykule nie zmieścił się jeden z akapitoów - poświęcony właśnie dokumentowi braci Sekielskich o pedofilii wśród duchownych.

- Tomasz Sekielski pracuje aktualnie nad książką o pedofilii w Kościele. Publikacja ma być rozszerzeniem wątków poruszonych w dokumencie Tylko nie mów nikomu. Czekamy. Każdy kraj ma własną mafię. U nas mafia ma własny kraj - zaatakował Wojewódzki hierarchów w mediach społecznościowych.

Opinię o Kościele katolickim Kuba mógł wyrobić sobie za sprawą książki „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie" dziennikarza Frédérica Martela - to nią Wojewódzki pochwalił się w czasie swojego niedawnego urlopu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

~ manna, hosanna, różaniec i szaniec I jazda i basta i stop ~🎼🥁 Lektura na dłuuuuuuuuuugi #weekend #biżuteriaapart #albertriele

Post udostępniony przez Kuba Wojewodzki (@kuba_wojewodzki_official)

Konrad Piasecki (TVN24): Niezwykłe jest, że niektórzy tak kompletnie nie rozumieją, iż w przypadku Kościoła problemem jest zarówno sama pedofilia, jak i przymykanie na nią oka, łagodność wobec sprawców, zamiatanie sprawy pod dywan. Czy jest jakiejkolwiek inna instytucja w której dzieje się coś takiego?

        Popierasz Wojewódzkiego - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment