aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoekdededeeee.jpg

Dziennikarz i radykał religijny Szymon Hołownia wypowiedział w mediach społecznościoych się na temat krytycznych głosów wobec filmu „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich. Fragmenty komentarza. 

Hołownia o walczących z filmem „Tylko nie mów nikomu”

- Nie mogło być przecież tak, żeby po filmie Sekielskich nie ujawnił się też z całym pięknem polski mechanizm debaty kryzysowej: u nas zawsze gdy pojawiają się ci źli, ci dobrzy natychmiast dzielą się na tysiąc frakcji i zaczynają lać się między sobą.

Wszystkich oburza gwałcenie dzieci przez księży. Ale to nie o dzieciach dziś dyskutujemy, tylko o tym, że zdaniem partii murarze gwałcą ich więcej. Że Gretkowska wydarła się na Hołownię, że skoro on nadal chodzi do Kościoła to też jakby te dzieci współgwałcił. Że poseł powiedział, że film Sekielskich to jak "Mein Kampf". O arcybiskupie Głódziu, bo po raz kolejny pokazał, że z tą klasą, wrażliwością i pojęciem o ludziach, pół wieku temu byłby pewnie świetnym szefem PGR-u, ale na biskupa (i to wielkiej diecezji) nadaje się tak, jak wół do baletu.

Słuchać tych bzdur o murarzach czy nauczycielach (powielanych również przez kserujących propagandę partii księży), myślący człowiek nie może, bo to go obraża. Mentalność "a u was Murzynów biją", te żałosne obrony przez atak, to emocjonalna aberracja, intelektualna hańba, religijne matołectwo. Ksiądz który nie rozumie, że dla dziecka jest zastępcą Boga którego to dziecko kocha, któremu ufa, a więc gwałcąc je sprawia, że owo dziecko oprócz fizycznego i psychicznego przeżywa również wstrząs duchowy, bo widzi że w osobie księdza to ów Bóg je gwałci - powinien jeszcze dziś poprosić o przeniesienie do stanu świeckiego, za cholerę nic bowiem z kapłaństwa nie rozumie. Rozumiem, że tego mogą nie czaić ci biedni propagandziści z telewizji czy portali, co im w partii powiedzieli, to oni zaraz wklepią i nagrają. Ale że ksiądz po 6. latach seminarium tego nie rozumie?! Zaprawdę powiadam wam - przy okazji rozliczenia się z pedofilami przyjdzie też czas rozliczenia zakoloratkowanych rozsiewaczy debilizmów, które - dzięki tym koloratkom - też idą na konto i Kościoła i Jezusa.

(...) Uważam, że abp Głódź powinien podać się natychmiast do dymisji. Człowiek, który do tego stopnia nie rozumie swojego Kościoła i swoich czasów pozostając na tym stanowisku kompromituje ów Kościół. Wypacza jego przesłanie. Demoralizuje a nie ewangelizuje. Utracił też w tych dniach moralne prawo do prowadzenia czy pouczania kogokolwiek. Rozumiem, że ten hierarcha formował się w czasach komunizmu, gdzie wszędzie czyhał wróg. To jednak 21. wiek, nie lata 70. wieku 20. A biskup to nie dowódca partyzantów. Księża z archidiecezji gdańskiej od miesięcy przedstawiają sytuację nuncjaturze. Widać arcybiskup Głódź wciąż ma za silne plecy. Powtórzę apel o. Pawła Gużyńskiego OP: Czas odejść, Księże Arcybiskupie. Wystarczy.

(...) Franciszek powinien zastosować wariant chilijski: cały Episkopat zostaje zmuszony do złożenia dymisji, papież sam decyduje czyjej dymisji nie przyjąć. Od miesięcy i lat głośno trąbię o głębokim kryzysie tego właśnie piętra kościelnej struktury w Polsce. Wy nie jesteście winni tylko zaniedbań proceduralnych, drodzy Księża Biskupi, wy dziś odpowiadacie za to wszystko, co spada na łeb nam, których ludzie wyzywają - przez Was - od pedofili. To Wy odpowiadacie za gigantyczną laicyzację, która po Waszym tępym romansie z władzą niechybnie czeka ten kraj, a której wy już nie będzie oglądać, będą się musieli z tym bujać następcy.

Janusz Schwertner (Onet.pl): Byłoby rozsądnym zrozumieć, że problemem dla Kościoła nie jest dziś postawa takich osób jak Leszek Jażdżewski, lecz raczej takich jak abp Sławoj Leszek Głódź.

          Popierasz Hołownię - kciuk w górę!

+ 4
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment