5cda8a8402908_o_full.jpg

Duchowny Sławomir Marek (proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach  na Dolnym Śląsku) zaatakował kobiety w czasie wymiany zdań z internautką na temat filmu "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele katolickim.

Ksiądz krytycznie odniósł się do dokumentu braci Sekielskich, który obrazuje jak hierarchowie Kościoła katolickiego zamiatali pod dywan przypadki pedofilii wśród duchownych.

Od soboty film „Tylko nie mów nikomu" uzyskał prawie 12 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Andrzej Bober (publicysta): Tomek i Marek Sekielscy ustanowili polski rekord świata: 11 mln odsłon przez 3 dni ich filmu „Tylko nie mów nikomu”. Przy okazji udowodnili, że bez udziału wielkich i mniejszych koncernów medialnych, bez pełnych własnych kieszeni, bez żadnych zgód, zezwoleń i pouczeń można zrobić coś,co potrząśnie nie tylko Polską.
Trzeba mieć tylko ciekawość świata, wyostrzony węch, pomysł, talent ,odwagę, determinację, cierpliwość .(...)
Myślę, że jest to także policzek dla całego polskiego dziennikarstwa. Siedzę w nim od wielu lat i dałbym głowę, że nie ma u nas ani jednej redakcji, która dałaby swój tytuł i dorzuciła parę groszy do takiej inicjatywy. Wątpliwości nie pozostawia sam Sekielski: „proponowałem polskim stacjom współpracę. Z drugiej strony cieszę się,że z tych rozmów nic nie wyszło, bo mogliśmy pracować bez nacisków i presji przy zbiórce przez Internet”. Redakcje uwikłane we własne interesy, politycznych mocodawców czy fobie strachliwych naczelnych, wolą produkować gadki-szmatki medialnych mędrków przy okrągłych czy kwadratowych stolikach. Na ogół wciąż tych samych mędrków.

A Sekielscy zorganizowali społeczną zrzutkę, zebrali 450 tys.zł od prawie 2,5 tys. ludzi, którzy im uwierzyli, że potrafią zrobić coś, co przekracza telewizyjną nijakość. Dodam tylko, że nie uwierzyli za „frico”, bo Tomek Sekielski dał się już wcześniej poznać jako twórca ambitnych filmów i programów. Na szczęście w pewnym momencie zdjął z ramion redakcyjne chomąto i uwierzył, że tylko rodzinnie– można! To nie jest laurka na zamówienie, bo nie znam żadnego z braci. Ale będę im kibicować nie tylko werbalnie, bo już ogłaszają zrzutkę na kolejny film.

Atak księdza na kobiety

             Popierasz księdza - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment