aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdeoddeeeeee.jpg

Politycy Wiosny udali się dzisiaj do Lichenia, aby zorganizować konferencję ws. pedofilii w Kościele katolickim.

- Rządzący ponoszą współodpowiedzialność za brak reakcji w sprawie tych wszystkich przestępstw. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci państwo musi zacząć reagować. Stanąć wreszcie po stronie ofiar, a nie sprawców. Kiedy o godz. 6 rano trzeba było wejść do bohatera Solidarności, Władysława Frasyniuka, policja była do dyspozycji. To samo, kiedy trzeba było zatrzymać artystkę za namalowanie tęczy. A księża-pedofile wciąż chodzą na wolności. Jarosławie Kaczyński, ministrze Brudziński - to jest moment, w którym powinniście zapukać do drzwi wszystkich tych, którzy byli przedstawieni w filmie "Tylko Nie Mów Nikomu". Ci ludzie wciąż mają kontakt z dziećmi - powiedział lider Wiosny Robert Biedroń w Licheniu.

- Najwyższy czas, aby powołać komisję, która zbada przestępstwa pedofilii w Kościele. Czas na wymierzenie sprawiedliwości sprawcom i zadośćuczynienie ofiarom. W tej sprawie nie ma świętych - dodała Sylwia Spurek.

Zakon marianów zasłonił dzisiaj pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego przed sanktuarium w Licheniu. Jest to reakcja na film braci Sekielskich, w którym ks. Makulski jest jednym z negatywnych bohaterów.

- Pomnik papieża i ks. Makulskiego w Licheniu zasłonięty, wisi tabliczka Uwaga, roboty na wysokości". Rzeczywiście, jest trochę roboty do zrobienia na wysokości - komentuje dziennikarka Aneta Kołodziejska (Radio Zet).

- Zgodnie z decyzją Zgromadzenia Księży Marianów, ks. Eugeniusz M. - oskarżony o pedofilię - został odsunięty od pełnienia działalności duszpasterskiej. W Licheniu znajduje się pomnik księdza z Janem Pawłem II. Podobnie jak pomnik ks. Jankowskiego, ten również powinien zostać usunięty - mówi Szymon Komorowski z Opozycji Obywatelskiej.

            Popierasz Biedronia - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment