aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdlepdeeedddd.jpg

Publicysta i aktywista społeczny Kuba Wątły (Fundacja Obywatelska) wypowiedział się na temat Kościoła katolickiego w kontekście filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego.

Komentarz Kuby Wątłego na temat filmu „Tylko nie mów nikomu”

Jesteśmy po premierze najważniejszego filmu dokumentalnego ostatnich 30 lat. Najważniejszego dla pierwszego kroku, który musimy zrobić w niedalekiej przyszłości. Przyszłości dla Polski i dla nas wszystkich. Kłamliwe "podziękowania" i "słowa przeprosin" to nic innego jak dalszy ciąg strategii mafii złodziejsko-pedofilskiej, wszak nie od dziś wiemy, że rak w postaci kościoła zrobi w warstwie PR-owej dokładnie to co musi zrobić, o ile będzie miał gwarancję niezmienności swojej pozycji w strukturze państwa. Nie dajcie się zatem kupić cynicznym kanaliom formatu biskupa Gądeckiego czy innych, kościelnych kanalii.

Jeden "Kler" i jeden film dokumentalny, nie zmuszą ich do wycofania się z przestrzeni publicznej państwa, bo o ich trwaniu bądź porażce nie zdecydują filmy, a to co jest fundamentem ich pozycji czyli nasze pieniądze, czyli ponad 19 mld rocznie, które Kościoł dostaje setkami kanałów wprost z naszych kieszeni.

Kościół w Polsce po kolejnych 10 filmach, które są niezbędnym przyczynkiem do rozpoczęcia procesu zmiany świadomości społecznej, nadal nie będzie musiał robić czegokolwiek, bo od 30 lat jego pozycję zabezpieczają wszyscy politycy, a kolejne pokolenie takich samych klecho-polityków już czeka w blokach startowych.

Trzeba zatrzymać coroczne finansowanie Kościoła kwotą ponad 19 mld rocznie. A potem: zrepolonizować cały majątek kościoła w Polsce czyli ów majątek musi przejść na własność państwa polskiego, rozliczyć wszystko to, co Kościół otrzymał od państwa polskiego pomiędzy 1989-2019 rokiem. W przypadku zwrotów na skutek bezprawnego działania lub omijania prawa, wystąpić do kościoła o zwrot mienia lub jego ekwiwalentu w postaci pieniędzy.

Świadomość jest pierwsza, a świadome i planowe działanie to jedyny sens walki o normalną Polskę. Każde inne pokrzykiwania jedynie śmieszą kościół czy polityków oraz nie pchają naszej sprawy do przodu.

Chciałbym zobaczyć, jak Gądecki, Jędraszewski, Polak, Dziwisz, wszyscy ci ludzie, którzy nigdy nie przepracowali godziny w normalnej robocie, wstają rano, zakładają dżinsy, koszulkę, kurtkę i idą do ciężkiej uczciwej pracy, jak to każdy z nas robi co rano. I że muszą się starać z niej utrzymać.

             Popierasz Wątłego - kciuk w górę!


+ 3
- 0

Polub Polityczek.pl