abpJedraszewski_1.jpg

Arcybiskup Marek Jędraszewski w najbliższym tygodniu ma zjawić się w Poznaniu, aby odprawić mszę z okazji 100-lecia Liceum nr 1 im. Karola Marcinkowskiego.

Jędraszewski wychował się w Poznaniu i uczęszczał do Liceum nr 1, stąd pomysł, aby w okrągłą setną rocznicę powstania szkoły wygłosił swoją przemowę w stolicy Wielkopolski.

- Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, urodzony i ochrzczony w naszej parafii, absolwent „Marcinka”, będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii w naszym kościele w 100-lecie Liceum nr 1 im. Karola Marcinkowskiego - czytamy w komunikacie parafii św. Michała Archanioła w Poznaniu.

18 maja w dzień zaplanowanego wystąpienia abp Marka Jędraszewskiego absolwenci 1 LO zapowiadają protest przeciwko duchownemu na drodze prowadzącej do kościoła św. Michała Archanioła w Poznaniu.

- Roztaczał parasol ochronny nad Paetzem, teraz nad pedofilami w sutannach - wypowiadają się organizatorzy protestu, którzy zamierzają stanąć na ul. Stolarskiej z banerem „Jędraszewski! Wstyd nam za ciebie! Absolwenci Marciniaka".

Jędraszewski4_fot.-Mazur.jpg
       Popierasz Jędraszewskiego - kciuk w górę!

+ 1
- 1

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment