33731329318_931e38a17a_z.jpg

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się dzisiaj w Krakowie. Polityk PiS mówił na temat edukacji w kontekście odbywającego się w całej Polsce strajku nauczycieli.

Udało się zorganizować te egzaminy także dzięki wolontariuszom, dzięki którym prawie bez żadnych zakłóceń one się odbyły. Moja gorąca prośba, żeby nie nadwyrężać stresu uczniów i żeby tymi, którzy ucierpieliby na tym sporze nie byli maturzyści. Żeby zostali dopuszczeni do egzaminów maturalnych. Proponujemy, by ten edukacyjny okrągły stół składał się z 4 grup: uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji i kształcenia oraz "Nowoczesna szkoła" - odpowiadająca wymaganiom 2, a zaraz 3 dekady XXI wieku. Chciałbym, żeby w wyniku tego okrągłego stołu wszyscy byli wygrani. Żeby to była sytuacja win-win. Nam nie chodzi o wygraną. Tu chodzi o jakość edukacji. Mam nadzieję, że ten okrągły stół będzie akceptowany przez całe społeczeństwo. Żeby doszło do ogólnopolskiej debaty na ten temat. Maturzysta nie nadrobi materiału z całego liceum w trakcie kilku dni. Podobnie chcemy zaproponować reformę na kilka lat do przodu. Konkurujemy z przedsiębiorcami całego świata. Mówię o tym podczas konferencji na temat edukacji, ponieważ przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że dobrze wykształcony młody człowiek jest podstawą dobrej gospodarki - mówił Mateusz Morawiecki. 

Konkurujemy w tym momencie już z poziomem edukacji w Finlandii, czy w Niemczech, Korei. Chcemy by nasza gospodarka rosła przez jakość edukacji. Chcemy zaprosić także do okrągłego stołu rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowych, również opozycję. Bo ludzie są najważniejsi - dodał polityk PiS.

46910231194_06a6b63a18_z.jpg

Na słowa premiera zareagował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Propzycja rządu dotyczy wzrostu pensum o 2 godz., wzrostu sredniego wynagrodzenia o 250 dla dyplom. To daje netto do zasadniczego ok. 125 zł. Premier Szydlo prosi o konsultacje ze srodowiskiem. A więc pytam. Moja odpowiedz brzmi - nie. Ale pytam moich kolegow. (...) Panie premierze, dlaczego Pan nie spotkał sie dzisiaj ze strajkującymi nauczycielami? -  wypowiada się Sławomir Broniarz.

Okrągły Stół Edukacyjny  odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godz. 12 na Stadionie Narodowym.

 

     Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment