Abp-Stanisław-Gądecki-004_1.jpg

Katolicka organizacja charytatywna Caritas będzie prowadzić w Polsce zbiórkę, której celem będzie zebranie środków na odbudowanie katedry Notre Dame w Paryżu.

Zwracam się do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy. (...) Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości - napisał w swoim liście przewodniczący Episkopatu Polski Stanisław Gądecki.

To ludzie chcą odbudować Notre Dame i mieć też związek z tą katedrą, dlatego rusza zbiórka przez sms-y. Caritas Polska przekaże te fundusze na odbudowę katedry. (...) O godzinie 18.50 wybrzmią dzwony w naszych katedrach, na znak solidarności i łączności z Katedrą Notre Dame - mówił dzisiaj w Polskim Radiu rzecznik Episkopatu Polski Paweł Rytel.

Abp Stanisław Gądecki zwraca się do Polaków z apelem o pomoc w odbudowie Notre Dame. Z własnej kieszeni nie łaska? Niepełnosprawni prosili kościół o pomoc podczas protestu,bez skutku.Po obrażaniu nauczycieli przez niektórych księży odeszła mi ochota na wspieranie kościoła - komentuje dziennikarka Aneta Mościcka.

Rzeczywistym wymiarem upadku kościoła jest Rydzyk, Gądecki, Hoser i większość kleru. Pożar katedry we Francji, jeśli ma coś symbolizować, to upadek przepychu, nawet w dobrym guście - wypowiada się Janusz Palikot.

 

             Wpłacisz na Caritas - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment