aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpedpddddddddd.jpg

Aktor I działacz obywatelski Krzysztof Pieczyński (Stowarzyszenie Polska Laicka) wypowiedział się na temat Kościoła Katolickiego, odnosząc się m.in. do pożaru katedry Notre Dame w Paryżu.

Odbudujemy Notre Dame jeszcze piękniejszą i chcę, by zostało to ukończone w ciągu pięciu lat, możemy to zrobić. To od nas zależy, czy uczynimy z tej katastrofy okazję do zjednoczenia się i głębokiej refleksji nad tym, gdzie jesteśmy, gdzie powinniśmy być oraz do stania się lepszymi niż jesteśmy - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron po pożarze katedry.

Oprócz środków publicznych przeznaczonych na odbudowę katedry rozpoczęto także zbiórkę publiczną. Obecnie zebrano już ponad 900 mln euro na ten cel. Wśród darczyńców jest m.in. miliarder François-Henri Pinault, który oświadczył, że rezygnuje z możliwości odpisu od podatku, który będzie mu przysługiwał w zamian za darowiznę przekazaną na rzecz odbudowy katedry Notre Dame

55933763_2350465761683637_3815987331766747981_n.jpg

Do pożaru we Francji oraz na temat Kościoła Katolickiego wypowiedział się aktor Krzysztof Pieczyński. - Warto przypomnieć, że pierwsze osiedla budowano wokół wyspy Île de la Cité na cześć egipskiej bogini Izis. To początek Paryża. Tak jak początek Jasnej Góry to słowiańska świątynia poświęcona bogini Ładzie, spalona razem ze stu kapłankami i kapłanami przez katolickich Paulinów. Pięknie o maszkaronach z Notre Dame, ich duchowej symbolice pisze Fulcanelli w „Tajemnicy katedr” i „Siedliku filozofów". Na ten pożar patrzę jak na symbol stanu świadomości Kościoła Katolickiego na całym świecie.

(...) Ile chrześcijaństwo ukradło innym religiom? Właściwie sto procent, Druidom nawet imię Jezusa. Motyw śmierci i zmartwychwstania starożytnemu Egiptowi, nawet pacierz i przykazania. Filar naszej cywilizacji, intelektualna myśl, wiedza o wszechświecie, inżynieria, sztuka. Filar naszej cywilizacji to Starożytny Egipt, dziś symbolizowany przez piramidę. Wszystko, czym się staliśmy, cały rozwój, który osiągnęliśmy zawdzięczamy Egiptowi, intelektualną myśl, wiedzę o wszechświecie, inżynierię, sztukę. Bez Egiptu nie ma wiedzy Greków i nie ma Europy - wypowiada się Pieczyński.

Gdyby zawalił się najważniejszy pomnik kultury i cywilizacji, z której zrodziła się nasza to ani jedna chrześcijańska łza nie zostałaby przelana, ani jedna pieśń odśpiewana. My, świadomi zbrodni chrześcijaństwa czekamy na pomnik, który upamiętni zbrodnie kk w imię ewangelizacji. Kiedy znajdzie się miliard euro, żeby wznieść pomnik na znak tego, że zbrodnie w imię chrześcijańskiego boga nigdy się już nie powtórzą. O Rwandzie i pedofilii też pamietamy - dodaje artysta.

       Popierasz Pieczyńskiego - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment