aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaspeledeeddddddd.jpg

Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) skomentował pożar katedry Notre Dame w Paryżu. 

Myślę, że tego typu wydarzenie może mieć wpływ na wynik wyborów, to znaczy może mieć wpływ na los notowań partii numer dwa w tej chwili w sondażach, czyli Marii Le Pen, twardej prawicy francuskiej. (...) W związku z tym Francuzi po cichu, czy nawet głośno, ale prywatnie mówią, że za tym mogą stać muzułmanie, dla których jest to forma podboju Europy. Ale tego we francuskich mediach głównego nurtu się nie oświadczy. (...) Francuska TV twierdzi, że we Francji nie ma specjalistów, którzy mogą zrekonstruować Notre Dame. Polska ma świetnych konserwatorów zabytków. Zamiast dawać pieniądze wyślijmy specjalistów. Tylko jak to się będzie miało do dyrektywy o pracownikach delegowanych, droga Francjo? - mówił Czarnecki na antenie Telewizji Republika.

Pożar Notre Dame może być też sygnałem dla polityków, że wypieranie chrześcijaństwa z życia publicznego jest poważnym błędem i jest wbrew historii, tradycji i dziedzictwu Europy, które było bardzo ważne dla ojców założycieli przyszłej UE - kontynuował Ryszard Czarnecki na antenie Polskiego Radia. 

Przyczyna pożaru w paryskiej katedrze Notre Dame wciąż nie jest znana, władze kontynuują śledztwo w tej sprawie - zakomunikował wiceminister spraw wewnętrznych Francji Laurent Nunez.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaksokxdkeddd.jpg

Szczucie Czarneckiego przeciwko jednej z grup religijnych bez dowodów. W ten sam sposób postępowano niegdyś w czasie pogromów, aby usprawiedliwić przemoc - wypowiada się wiceprezes Forum Rozwoju Obywatelskiego Marek Tatała.

Wprawdzie prokurator Remy Heitz powiedział, że dotychczasowe śledztwo nie wykazało żadnych dowodów na to, by były jakieś znamiona celowego działania, ale pisowski europoseł jątrzy, dolewając benzyny do ksenofobicznego, rasistowskiego kotła. Eksportujemy do Europy wstyd i hańbę - mówi o Czarneckim publicysta Przemysław Szubartwoicz.
       Popierasz Czarneckiego - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment