aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeodekddddd.jpg

Kardynał Stanisław Dziwisz skomentował pożar katedry Notre Dame w Paryżu. Zdaniem duchownego pożar ten jest symbolem „płonącej Europy".

Z bólem przyjęliśmy wiadomość, że płonie tak bliska i droga nam katedra Notre-Dame, symbol chrześcijańskiej Europy. Wspominamy podróż Ojca Świętego Jana Pawła II i jego fantastyczne przemówienie przed katedrą do narodu francuskiego. Polska była zawsze bliska Francji, a Francja Polsce, tym bardziej dziś przeżywamy tę tragedię. Łączymy się z całym narodem francuskim, wyrażając naszą bliskość i współczucie. Łączę się również osobiście z arcybiskupem Paryża, wyrażając nasz ból i wspominając wszystkich jego poprzedników. Cóż nam zostaje? Wielka modlitwa, wyrazy współczucia, a potem wsparcie, aby ta katedra, symbol chrześcijaństwa, została odnowiona. Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy. Oby ten ogień przyczynił się do odnowy Europy i chrześcijaństwa w Europie - mówi Stanisław Dziwisz.

Kardynał Dziwisz uznał, że „płonąca katedra to jest symbol płonącej Europy”. I dodał: „Oby ten ogień przyczynił się do odnowy chrześcijaństwa”. Tym bredniom wtórują tzw. publicyści prawicowi, a trolle obwiniają islam. Przyszło nam żyć w czasach bezwstydnego triumfu głupoty. Smutne - komentuje słowa duchownego publicysta Przemysław Szubartowicz.

Według kardynała Dziwisza płonąca katedra, to symbol płonącej Europy i wskazówka konieczności odbudowy chrześcijaństwa. Czekamy na wyjaśnienie czego znakiem jest wielka afera pedofilska w Kościele - pyta redaktor naczelny Newsweeka Tomasz Lis.

          Popierasz Dziwisza - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment