aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakowkwokodkedeedddddddd.jpg

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydent Andrzej Duda skomentowali pożar w katedrze Notre Dame w Paryżu.

Katedra Notre Dame w ogniu jest ogromnym dramatem dla Kościoła i europejskiej historii. To tragiczna chwila dla wszystkich katolików, chrześcijan oraz miłośników wielkich dzieł sztuki, które stracimy bezpowrotnie. Polska łączy się w tej chwili myślami z Paryżem, z Francją. Polska wie, co to znaczy utracone dziedzictwo zniszczone w pożodze. Warszawę odbudowaliśmy z ruin sami. Katedrę Notre-Dame odbudujmy wszyscy razem jako Europejczycy. To wspaniały symbol Paryża, jak i naszej Europy - wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki i zapowiedział, że Polska bęzie wspierać odbudowę katedry. 

Płonie katedra Notre Dame, symbol naszej cywilizacji i europejskiego dziedzictwa, wspaniały zabytek chrześcijaństwa. W imieniu polskiego Sejmu składam głębokie wyrazy współczucia mieszkańcom Paryża i wszystkim Francuzom - napisał Kuchciński na Twitterze. - To wielka tragedia która dotyka nie tylko Naród Francuski. 1 grudnia 2018r. wraz z Polonią uroczyście odsłanialiśmy tam Polską Kaplicę - dodaje Stanisław Karczewski.

D4N1d8kXkAE9nRS.jpg

Na temat wydarzeń w Paryżu wypowiedział się także prezydent Andrzej Duda.W marcu Saint-Sulpice, dziś Katedra Notre Dame. Tragedia dla ludzi wierzących, katastrofa dla światowej kultury i sztuki. Przejmujące chyba dla wszystkich. U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Odbudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, judeo-chrześcijańskim fudamencie - napisał Duda w mediach społecznościowych o pożarze katedry Notre Dame.

 

               Popierasz Dudę - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment