aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoekdeodkedeeeee.jpg

Reżyser Andrzej Saramonowicz zareagował na dzisiejszy pożar katedry Notre Dame w Paryżu i wpisy z nim związane w mediach społecznościowych.

Diabelstwo. Ginie 800-letnia gotycka Katedra Notre-Dame w Paryżu trawioną potężnym ogniem. We Francji, już niemal co dzień albo burzą kolejne stare katolickie kościoły, albo przekazują je muzułmanom lub na galerie handlowe. Nasza europejska cywilizacja bezpowrotnie ginie - wypowiedziała się na temat pożaru we Francji posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Klubowa koleżanka Pawłowicz Bernadeta Krynicka z kolei obwiniła laicyzację o pożar katedry Notre Dame. - Takie skutki przynosi chora laicyzacja - napisała na Twitterze.

Płonie Katedra Notre Dame, jeden z symboli chrześcijańskiej Europy. Porażające - zareagowała w mediach społecznościowych minister Beata Szydło.

Reżyser Andrzej Saramonowicz nie utożsamia się z narracją prawicowych polityków, ale postanowił się do niej odnieść. - Dla mnie widomym znakiem upadku chrześcijaństwa nie jest spłonięcie katedry Notre Dame, ale istnienie Radia Maryja - napisał artysta na Facebooku.

           Popierasz Saramonowicza - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment