aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokoedddeded.jpg

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział chęć likwidacji Otwartego Funduszu Emerytalnego

Chciałbym poinformować, że rząd przedstawia propozycję przekazania całości środków z OFE na indywidualne, prywatne konta emerytalne uczestników OFE. Środki te będą prywatne i dziedziczone, tak jak było to obiecywane 20 lat temu - mówił dzisiaj premier Meteusz Morawiecki.

Środki z OFE będzie można wypłacić jednorazowo lub w ratach - po osiągnięciu wieku emerytalnego - deklarował szef rządu.

47561697712_6494bcb541_z.jpg

Ludzkie Pany z PiS chcą zabrać każdemu 15% przy przesuwaniu środków OFE do IKE. Tylko? Mogli więcej? Zdecydowane NIE zabieraniu 15 proc. naszych środków na wydatki wyborcze PiS - komentuje przewodnicząca Nowoczesnej posłanka Katarzyna Lubnauer. 

Zmiana w OFE to czysty skok PiS na kasę. Środki przekazywane na IKE są opodatkowywane na wejsciu! To jednorazowy dochód około 30 mld zł w budzecie panstwa. Jeśli juz to należy przekazać srodki na IKZE, które opodatkowywane są na wyjściu , czyli przy wypłacie! To ogromna róznica - wypowiada się poseł Janusz Cichoń.

Morawiecki zapowiedział właśnie likwidację OFE. Cała operacja ma służyć potrąceniu 15 proc. zgromadzonych oszczędności emerytalnych Polaków na wydatki rządu PiS. Daje to 24 mld zł czyli tyle, ile potrzebuje PiS na ostatnie obietnice Kaczyńskiego. Kradzież w biały dzień - odnosi się do planów polityków PiS poseł Jan Grabiec.
         
          Popierasz plan PiS - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment