aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoswksoskwssssss.png

Jarosław Gowin (minister nauki i szkolnictwa wyższego) wypowiedział się w programie „Rozmowa Piaseckiego” (TVN24) na temat trwającego strajku w oświacie i możliwości rozwiązania sporu.

Strajk w szkołach to jest główny przedmiot troski rządu w tej chwili. Wynegocjowaliśmy moim zdaniem bardzo korzystne porozumienie z częścią środowiska nauczycielskiego. Poprosiłem premiera, żeby dołączył mnie do delegacji rządowej na rozmowy okrągłego stołu w sprawie edukacji. Doszliśmy, jeśli chodzi o rozwiązania płacowe, do granicy możliwości polskiego budżetu. Dalej się nie cofniemy. Dziwię się, że nauczyciele strajkują- mówił minister Jarosław Gowin w czasie programu Konrada Piaseckiego.

W czasie dzisiejszej konferencji Związku Nauczielstwa Polskiego Sławomir Broniarz odniósł się do wypowiedzi Gowina. - Strona rządowa przez wypowiedź Jarosława Gowina, odrzuciła możliwość negocjacji - mówił prezes ZNP. 

D4LzKf6XoAc000G.jpg

Jaroslaw Gowin ma taką medialną formułkę "Gdyby to ode mnie zależało..." i potem podstawia jakąś alternatywę dla polityki PiS. Jako, że i tak akceptuje wszystko jak leci (czasami się nie uśmiecha kiedy głosuje) to i niewiele od niego i satelickiej dla PiS partii zależy - wypowiada się wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju Marek Tatała.

Mówi to ten sam człowiek, który niedawno narzekał, iż z ministerialnej pensji nie może przeżyć miesiąca. Pensji, która wynosi 8 nauczycielskich. Wstyd - komentuje słowa Gowina posłanka Urszula Augustyn.

           Popierasz Gowina - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment