aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaeokodkdeededededdeee.jpg

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nadal nie jest w stanie zaproponować środowisku nauczycielskiemu propozycji, która byłaby akceptowalna przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

Strajk trwa od 8 kwietnia. Kontynuujemy protest, choć wiemy, że jest ciężko. Wierzymy, że polska szkoła może być lepsza. Walczymy o naszą godność - mówią przedstawieciele ZNP.

Nie przyjmujemy jako argumentu stwierdzenia, że budżet państwa to, co miał dać, to już dał - wypowiada się prezes Sławomir Broniarz i apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o jak najszybsze spotkanie, a nie obietnice o okrągłym stole po świętach wielkanocnych.

Strajk w szkołach to jest główny przedmiot troski rządu w tej chwili. Wynegocjowaliśmy moim zdaniem bardzo korzystne porozumienie z częścią środowiska nauczycielskiego. Poprosiłem premiera, żeby dołączył mnie do delegacji rządowej na rozmowy okrągłego stołu w sprawie edukacji. Doszliśmy, jeśli chodzi o rozwiązania płacowe, do granicy możliwości polskiego budżetu. Dalej się nie cofniemy. Dziwię się, że nauczyciele strajkują - mówił minister Jarosław Gowin w czasie dzisiejszego programu „Rozmowa Piaseckiego” (TVN24).

D4K_6t7W4AALtMT.jpg

Strajk szkolny skomentował aktor Krzysztof Pieczyński (Stowarzyszenie Polska Laicka). - Kiedy polskie społeczeństwo dojrzeje do strajku generalnego w celu odebrania wszystkich przywilejów kościołowi katolickiemu? Czy jesteśmy już bliżej, czy jeszcze będziemy czekać? Tysiąc lat i jeszcze rok, dwa, wiek? Kochani nauczyciele, jestem wzruszony wykonaniem piosenki „Mniej niż krowa” i waszą postawą. Popieram strajk całym sercem. Chcę wam podziękować za wszystko, co zrobiliście dla mnie i dla mojego pokolenia. Nie wy osobiście, ale nauczyciele tacy jak wy. (...) Obecny protest nauczycieli to w rzeczywistości cywilizacyjny zryw tych, którzy nie zgadzają się, aby miliony szły na propagowanie wiary, zamiast wiedzy - bo to poziom wiedzy stanowić będzie o przyszłości tego narodu - wypowiada się uznany aktor.

 

       Popierasz Pieczyńskiego - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment