aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeokdeodkdkddddd.jpg

Politycy i dziennikarze komentują sprawę nieżyjącego komunistycznego generała Michała Janiszewskiego.

Twórca WRON gen. Janiszewski (jego współpracownicą była Barbara Skrzypek) wyparował za czasów PiS z aktu oskarżenia ws. wprowadzenia stanu wojennego. Uznali,że zmarł. A żył jeszcze 10 lat. Uniknął odpowiedzialności za stan wojenny. IPN „przypadkiem” uznał go za zmarłego - wypowiada się poseł Krzysztof Brejza.

00050P4RIMM8AR0P-C438.jpg

Funkcjonariusz Cenckiewicz tak krył gen. Michała Janiszewskiego, że nawet nie umieścił go w swojej książce o wpływach sowietów w Ludowym Wojsku Polskim, a przecież Janiszewski był jednym z głównych pośredników Moskwy. Sympatia do kierowcy Macierewicza czy sekretarki Kaczyńskiego? (...) W książce Cenckiewicza "Długie ramię Moskwy" o czterech przywódcach stanu wojennego jest mowa o: Jaruzelskim - na 54 stronach, Kiszczaku - 38 str., Siwickim - 22 str., Janiszewskim: - 0 stron - komentuje były poseł Krzysztof Król.

D4HaTGdWsAY2gDY.jpg

Cenckiewicz to „historyk ” widzący na prawe oko. Potrafi tylko mnie i moja rodzine opluwać. Nie napisał o Janiszewskim bo pani „Basia z panem „Kaziem” pokazaliby mu inne „długie ramie”  - mówi o całej sprawie prezydent Lech Wałęsa.

W sprawie gen. Janiszewskiego nie ma mowy o pomyłce. Prokurator na pewno zaglądał do bazy PESEL choćby po to, by dostarczyć wezwania innym oskarżonym. Musiał wiedzieć, że Janiszewski żyje. Kto i dlaczego go krył? Dodam, że władzę w Kancelari Prezydenta przejmował od niego Jarosław Kaczyński - przypomina dziennikarz Grzegorz Rzeczkowski (tygodnik "Polityka").

          Popierasz Cenckiewicza - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment