a75e6342-3a09-4fcd-aafe-35bbd05fdd6d.jpeg

Trwa szósty dzień ogólnopolskiego strajku w oświacie. W dalszym ciągu brak porozumienia między związkowcami z ZNP, FZZ i rządem Prawa i Sprawiedliwości.

Chcę bardzo gorąco poprosić nauczycieli o to, żeby jutro i w kolejne dni egzaminy końcowe w szkołach podstawowych odbyły się bez żadnych zakłóceń. Powinniśmy mieć taką wspólną zasadę, że tam, gdzie chodzi o dobro młodzieży, dobro uczniów, to spory pomiędzy dorosłymi odkładamy na bok. Spory nie mogą zakłócić tego normalnego przebiegu egzaminów. (...) Chciałbym też zaapelować o to, żeby na zbliżające się święta, WielkiTydzień zawiesić protest - mówił premier Morawiecki do strajkujących nauczycieli.

Na odpowiedź Związku Nauczycielstwa Polskiego nie trzeba było długo czekać. - W Wielkim Tygodniu zachęcamy premiera do podjęcia wielkich decyzji - powiedział prezes Sławomir Broniarz.

54800349_330993164115558_2429487858943497089_n.jpg

Do protestu pracowników oświaty odniosła się Iwona Hartwich (Rodzice Osób Niepełnosprawnych). - Okrągły stół ws.nauczycieli to pic na wodę, maska PiS nie zejdzie . Za chwilę powiedzą że strajkujący nie chcą rozmów i będą spotykać się z wybraną grupką. (...) My rodzice niepełnosprawnych dzieci już nigdy nie napiszemy listu do obecnej władzy z prośbą o spotkanie czy rozmowy bo to nam uwłacza - napisała na Facebooku. 

Przyznam szczerze, że okrągły stół na temat zmian systemu edukacji, po 3 latach chaotyczny rządów Pani Minister Zalewskiej w MEN, to jednak jest zabawna historia - komentuje dziennikarka Karolina Hytrek Prosiecka.

 

           Popierasz Hartwich - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment