aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpwpsss.png

Chrześcijanie obchodzą dzisiaj święto Niedzieli Palmowej.

Dziś Niedziela Palmowa, ostatnia niedziela przed Wielkanocą i pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia – okresu upamiętniającego w Kościele ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na krzyżu. Jej nazwa pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm - informuje Episkopat Polski.

Jezus uczy, że z krzyżem nie można negocjować, albo się go przyjmuje, albo się go odrzuca. Ze swym upokorzeniem Jezus chciał otworzyć nam drogę wiary i nas na niej poprzedzić - mówił papież Franciszek w czasie liturgii Niedzieli Palmowej.

Do katolickiego święta odniósł się na swoim Twitterze Adam Andruszkiewicz . - Dziś miliony Polaków celebrują Niedzielę Palmową. Wiemy, że w Bogu tkwi siła naszego Narodu - napisał wiceminister cyfryzacji.

Polska będzie się rozwijać, ludzie będą świadomi swojej wartości i praw pod warunkiem, że wprowadzimy konstytucyjny zakaz finansowania związków wyznaniowych z pieniędzy podatników. Kościół będzie istniał tylko na prawach stowarzyszeń i nie otrzyma żadnych innych przywilejów. Kiedy polskie społeczeństwo dojrzeje do strajku generalnego w celu odebrania wszystkich przywilejów kościołowi katolickiemu? Czy jesteśmy już bliżej, czy jeszcze będziemy czekać? Tysiąc lat i jeszcze rok, dwa, wiek? - wypowiada się aktor Krzysztof Pieczyński (Stowarzyszenie Polska Laicka).
     
      Popierasz Andruszkiewicza - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment