Tadeusz_Gadacz_byVetulani.jpg

Nie ma porozumienia między rządem Prawa i Sprawiedliwości i związkami reprezentującymi nauczycieli (ZNP, FZZ) ws. podwyżek płac w oświacie.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się 6 dzień ogólnopolskiego strajku w oświacie. Związek Nauczycielstwa Polskiego oczekuje jak najszybszego powołania przez rząd mediatora, dzięki któremu będzie możliwe zbudowanie porozumienia. Środowisko nauczycielskie zasugerowało, że taką osobą mógłby być Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. - Jestem gotowy do tego, żeby zostać mediatorem, ale pod warunkiem, że będę akceptowany przez rząd - komentuje Bodnar.

Proszę o refleksję organizatorów strajku. Uczniowie nie mogą być zakładnikami tego protestu, nauczyciele, którzy czują się za nich odpowiedzialni i są z nimi w czasie egzaminów nie mogą być szykanowani przez strajkujących. Podpiszmy porozumienie! Zakończcie strajk, rozmawiajmy - wypowiadała swoje ostanie słowa w kierunku nauczycieli minister Beata Szydło.

040144_r0_940.jpg

Filozof prof. Tadeusz Gadacz zareagował na dotychczasowe zachowanie rządu, który nie chce wyjść naprzeciwko oczekiwaniom finansowym nauczycieli. - Jeśli nauczyciele zechcą zmienić formę strajku proponuję by stała się ona przyjazna dla uczniów, a nieprzyjemna dla władzy. (...) Nauczyciele powinni odrzucić podstawy programowe - proponuje profesor na Facebooku.

             Popierasz Gadacza - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment