aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdeodkeokedkdedeee.jpg

Drugi dzień z rzędu na ulicach wielu polskich miast odbyły się protest będące wyrazem solidarności ze strajkującymi pracownikami oświaty.

Po 5 dniach ogólnopolskiego strajku nauczycieli nadal nie ma porozumienia między środowiskiem nauczycielskim a rządem Prawa i Sprawiedliwości ws. podwyżek plac w oświacie.

Mamy gotowe do podpisania porozumienie. W tej chwili najważniejsze są egzaminy i to, aby młodzież mogła bez stresu je napisać. Dziękuję nauczycielom, którzy są w tej chwili ze swoimi uczniami. Dziękuję za Państwa odpowiedzialność i odwagę - mówiła minister Beata Szydło w Sejmie.

Protest nauczycieli będzie trwać w przyszłym tygodniu. - Prezydium Zarządu Głównego podjęło decyzję o kontynuacji akcji strajkowej - zakomunikował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakswokdodkddd.jpg

Na ulicach stolicy i wielu miast odbył się „Łańcuch Światła” demonstrujący solidarność ze strajkującymi nauczycielami.

Strajk Nauczycieli to przypomnienie, że wszystkim nam powinno zależeć na poprawie warunków pracy i godnych wynagrodzeniach dla nauczycieli, a wraz z tym – na poprawie jakości kształcenia. I zależy! Dlatego dziś w Warszawie przekazaliśmy strajkującym swoje wsparcie - mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który pojawił się na Łańcuchu Światła.
Co robił prezydent Duda w trakcie protest?
W godzinach wieczornych, gdy trwał protest na Krakowskim Przedmieściu, Kancelaria Prezydenta umieściła zdjęcia uśmiechniętego prezydenta zabawiającego się w kuchni.
D3-LTSLXsAAgglE_2.jpg
              Popierasz Dudę - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment