aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpwslpedeeee.jpg

Trwa piąty dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Sytuacja w oświacie coraz bardziej wymyka się spod kontroli rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wzywamy stronę rządową do wznowienia rozmów z udziałem negocjatora zewnętrznego. Postanowiliśmy kontynuować strajk - mówił w czasie dzisiejszej konferencji prezes ZNP Sławomir Broniarz, jednocześnie dodając, że matury w tym roku na tym etapie są zagrożone.

W całej Polsce poza strajkami w placówkach publicznych ludzie zaczynają się mobilizować do demonstrowania na ulicach solidarności z nauczycielami i to może polityków Prawa i Sprawiedliwość wyjątkowo martwić. Wczoraj na Plac Wolności w Poznaniu przybyło tysiące osób chcących zademonstrować swoją sympatię wobec strajkujących nauczycieli.

Politycy Prawa i Sprawiedliwość starają się robić wiele, aby zniechęcić opinię publiczną do strajku pracowników oświaty. - Szerzy się skandaliczne chuligańskie zjawisko mobbowania przez strajkujących nauczycieli niestrajkujących. Jeśli dyrektor nie udzieli pomocy mobbowanym, to zgłaszajcie te karalne ataki na siebie i pośrednio na uczniów do Kuratoriów, Państwowej Inspekcji Pracy i do Prokuratury. Też do mediów. (...) Nie udało się - wobec mobilizacji Polaków - zaszkodzić uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, więc teraz szkolni puczyści walczący dziećmi z państwem polskim, zwani nauczycielami po cichu planują uniemożliwienie zdania matur przez najstarszych uczniów. Niektórzy rodzice chcą strajkować - mówi posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.
W Koszalinie doszło do sytuacji, w której radny PiS rozwieszał 'antystrajkowe kartki'. - Takie kartki rozklejał przewodniczący PiS w Koszalinie Artur Wiśniewski - napisał na Twitterze radny z Koszalina Błażej Papiernik.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakwkowwwws.jpg
        Popierasz radnego PiS - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment