aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskodwkodkweodkdddd.jpg

Aktor Maciej Stuhr opublikował na swoim Facebooku list nauczycieli krakowskiego liceum do Pierwszej Damy Agaty Kornhauser Dudy w związku z trwającym strajkiem w oświacie.

Trwa 5 dzień ogólnopolskiego strajku w oświacie. Do tej pory głosu w sprawie nie potrafiła zabrać - nauczycielka niemieckiego z zawodu - Agata Kornhauser Duda. Nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie czują się mocno zawiedzeni postawą prezydentowej i w tej sprawie postanowili wystosować do niej oficjalny list.

- Przez długi czas mogłaś liczyć na nasze wsparcie. Cieszyliśmy się Twoim sukcesem, a nawet byliśmy dumni, że mogliśmy z Tobą pracować. Tym większe jest nasze rozgoryczenie Twoim brakiem solidaryzmu ze środowiskiem nauczycielskim - napisali do Dudy jej niedawni znajomi z pracy.

Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu. "Czy naprawdę nie czujesz potrzeby zabrania głosu w naszej obronie i przeciwstawienia się medialnej fali nienawiści uderzającej w godność zawodu nauczyciela? - pytają w swoim liście pracownicy krakowskiej szkoły.

Na słowa nauczycieli zareagował minister w Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy Andrzej Dera. - Pani prezydentowa mówiła od początku, że nie będzie się angażowała w sprawy polityczne - oświadczył ucinając jednocześnie nadzieje osób, które liczyły, że Pierwsza Dama zajmie stanowisko ws. strajku w oświacie.

26448874945_e634284c2f_k-890x593.jpg

          Popierasz Agatę Dudę - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment