D35DpVAXsAACnI_.jpg

Mieszkańcy Poznania spotkali się dzisiaj na Placu Wolności, aby wyrazić swoją solidarność z ogólnopolskim strajkiem w oświacie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma poważny problem wizerunkowy przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, a następnie Sejmu.

W wielu miastach Polski w czwartkowy wieczór zorganizowano Łańcuchy Światła będące symbolem poparcia dla strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty. W Poznaniu Łańcuch Światła rozbłysł na Placu Wolności.

Łańcuchy Światła zorganizowano także m.in. w Toruniu, Turku, Łodzi, Opolu i Wrocławiu. Poparcie dla strajkujących nauczycieli rośnie z każdym dniem. - Dziękuję wszystkim, którzy udzielają wsparcia naszemu strajkowi. Masowe wiece poparcia to nowa energia dla nas - mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz.
D35RwiSX4AE49yw.jpg
Brawo Poznań, brawo Wrocław. Czas na resztę Polski, na wiece poparcia dla nauczycieli i na budowę nowej, prawdziwej solidarności, obywateli z obywatelami - komentuje redaktor naczelny Newsweeka Tomasz Lis.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości mogą zacząć się obawiać zbierającej się fali nowych obywatelskich protestów takich, jakich byliśmy świadkami podczas" Łańcuchów Światła" w obronie niezależności Sądu Najwyższego. Minister Beata Szydło zaapelowała dzisiaj kolejny raz do strajkujących nauczycieli o podpisanie porozumienia nie przedstawiając żadnej nowej propozycji. - Proszę o refleksję organizatorów strajku. Uczniowie nie mogą być zakładnikami tego protestu, nauczyciele, którzy czują się za nich odpowiedzialni i są z nimi w czasie egzaminów nie mogą być szykanowani przez strajkujących. Podpiszmy porozumienie! Zakończcie strajk, rozmawiajmy - mówiła Szydło.
         
           Popierasz protesty - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment