aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalswpslwswwwww.jpg

Trwa czwarty dzień ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych domagają się podwyżek dla nauczycieli.

Powołujemy fundusz strajkowy. Nie da się w całości wypłacić wynagrodzenia za czas strajku, ale na pewno ten komitet będzie zawiadywał tymi funduszami, działając zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, będzie chciał zaspokoić przynajmniej część oczekiwań tych, co na tym strajku stracili najwięcej. Nikt z nauczycieli przystępując do strajku, nie pytał, ile on straci. Natomiast zdajemy sobie sprawę ze w sytuacji, gdy w strajku uczestniczą małżeństwa nauczycielskie bądź osoby o bardzo niskim dochodach, pracownicy administracji obsługi szkolnej to dla nich tego rodzaju wyrwa finansowa w postaci kilku dniowego ubytku finansowego jest bardzo poważnym problemem i przede wszystkim dla nich ten fundusz będzie przeznaczny - mówi Sławomir Broniarz.

Na słowa prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego zareagował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Już kiedyś mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować - powiedział  polityk PiS. 

Zarobki marszałka Senatu w 2018 r. wynosiły 259.600 zł rocznie (21.600 miesięcznie).

D33fvBeWsAAkMWI.jpg

Karczewski oczywiście powinien się zrzec tych swoich dwudziestu tysięcy miesięcznie, ale radząc nauczycielom, by pracowali dla idei, powiedział w nieco bardziej eleganckiej formie to, co Morawiecki na taśmach o zapier***aniu za miskę ryżu. To jest właśnie takie towarzycho - komentuje publicysta Przemysław Szubartowicz.

Do słów marszałka Karczewskiego odniósł się także aktor Włodzimierz Matuszak. - Cieszę się dlatego, że nareszcie moje podatki płacone uczciwie od kilkudziesięciu lat nie będą przeznaczane na Pańskie i Pańskich kolegów uposażenia i nagrody. Praca dla idei to Pana wybór - napisał artysta na Facebooku.

            Popierasz Matuszaka - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment