Karczewski-Stanisław.jpg

Trwa czwarty dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych domagają się podwyżki płac o 1000 zł dla pracowników oświaty. 

Jesteśmy razem! Dziękujemy za ogromne wsparcie. Dzisiaj do grona osób wspierających protest dołączą kolejne - mówili przedstawiciele ZNP przez 4 dniem strajku.

Na słowa związkowców walczących o wyższe płace w oświacie zareagował marszałek Senatu Stanisław Karczewski: - Jeżeli nauczyciele podjęli decyzję o strajku, to chyba zupełnie świadomie, że za ten okres, w którym się nie pracuje, nie uzyskuje się wynagrodzenia. (...) Kiedyś już mówiłem, przy sporze z rezydentami, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować - wypowiedział się polityk PiS w czasie dzisiejszej konferencji.

D33BVK4XoAAwCgp.jpg

Pan marszałek Karczewski, to po wytężonej pracy dla tej idei dalej ideowo pomieszkuje w rządowej, pięknej willi na Parkowej? - komentuje słowa polityka PiS dziennikarz Tomasz Lis.

Marszałek Karczewski powtarza, że wszyscy powinniśmy pracować dla idei, rezydenci, nauczyciele zwłaszcza. Może spyta kolegów z PiS jak tam z ich ideowością? Oddali już nagrody? - pyta posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

           

        Popierasz Karczewskiego - kciuk w górę!


+ 0
- 3

Polub Polityczek.pl