aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawkokwokwkwksssssss.jpg

Trwa drugi dzień ogólnopolskiego strajku w oświacie. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych domagają się dla nauczycieli 1000 zł podwyżki. 

Jedyną osobą, która jest w stanie dzisiaj rozwiązać problem jutrzejszych egzaminów, poniedziałkowych egzaminów jest pan premier Mateusz Morawiecki - mówi prezez ZNP Sławomir Broniarz

Strajkujący chcą, by mediacji z rządem podjął się Adam Bodnar. Podskórnie czuję, że rząd niekoniecznie będzie chętny na akurat tego mediatora. Pytanie jednak, czy ma dzisiaj komfort do takiego wybrzydzania - informuje dziennikarz Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).

D3s880GWAAU9K--.jpg

Gdzie jest Pierwsza Dama?

Dziennikarka Hanna Lis postanowiła się odnieść do strajku nauczycieli w kontekście braku aktywności pierwszej damy Agaty Kornhauser Dudy (z zawodu nauczycielka niemieckiego). To już kolejny temat publiczny, na który żona prezydenta Andrzeja Dudy nie ma żadnego zdania i stwarza wrażenie, jakby bała się narazić mężowi i politykom Prawa i Sprawiedliwość.  - Na Sycylii mówi się na to „omertà” - napisała Lis o Dudzie na Twitterze. (Omertà – zmowa milczenia; nieformalne prawo sycylijskie zabraniające członkowi mafii informowania o przestępstwach mafii osób z tym przestępstwem niezwiązanych).

            Zgadzasz się z Lis - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment