aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaswkwokowwwwww.jpg

Prezes Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński w czasie konwencji swojego ugrupowania skierowanej do rolników mówił o dofinansowaniu gospodarstw rolnych za posiadanie określonych zwierząt.

Będziemy wspierać gospodarstwa rolne, które hodują zwierzęta „własnego chowu” w oparciu o własne pasze, w zamian otrzymają 100 zł. od jednego tucznika i 500 zł. od jednej krowy - mówił Kaczyński w Kadzidle.

Skąd środki na obietnice?

Żarty z programu rolnego ogłoszonego wczoraj w Kadzidleświadczą po pierwsze o ogromnej pogardzie dla rolników i ich ciężkiej pracy, a po drugie o kompletnej nieznajomości zasad Wspólnej Polityki Rolnejz której Zachód korzysta już blisko 60 lat, a Polska zaledwie 15 lat. (...) To będą środki z II filara WPR (to będzie program unijny). (OD KIEDY?) Od następnej unijnej perspektywy finansowej czyli od 2021 roku, bo to będzie program unijny - deklaruje poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

D3d6bPTX4AEs0st.jpg

Naczelnik rozdaje Niderlandy, bo perspektywa budżetowa UE na kata 2021-27 jest na etapie negocjacji, być może WPR zostaną ograniczone, nie wiadomo, ile będzie kasy w „budżecie” Unii Europejskiej, w tym na rolnictwo. PiS w 2021 może nie rządzić - komentuje obietnice Kaczyńskiego dziennikarz Roman Imielski.

Negocjacje budżetu UE 2021-27 właśnie się kończą, główne decyzje w sprawie rolnictwa już podjęto. PiS był w tych rozmowach bierny. Pieniędzy będzie mniej (na WPR o ok. 1 proc. ) - wypowiada się była ambasador RP w Moskiew Katarzyna Pełczyńska.

Wszystko, co PiS obiecał, to, że grzecznie poprosi UE o dodatkowe dopłaty od 2021. Sprawa dęta, obietnica patykiem na wodzie pisana - mówi Adrian Zandberg z partii Razem.

Okazało się, że Jarosław Kaczyński obiecał dopłaty do krów i innego żywego inwentarza ze środków UE, a konkretnie z budżetu po 2021 roku, którego to budżetu jeszcze nie ma. Skoro tak mówi się do swoich wyborców, tzn, że ma się wiedzę, iż ci wyborcy to kompletny, wręcz absurdalnie absolutny motłoch - reaguje na obietnice prezesa PiS publicysta Kuba Wątły.
              Popierasz PiS - kciuk w górę!

+ 0
- 1

Polub Polityczek.pl