aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskwoskwosssssss.jpg

Bogdan Świeczkowski zastanawia się nad pozwaniem Leszka Balcerowicza do sądu. Zdaniem prokuratora krajowego Balcerowicz swoimi wypowiedziami ma zły wpływ na funkcjonowanie państwa prawa. 

Bogdan Święczkowski grozi Leszkowi Balcerowiczowi sądem. Święczkowski twierdzi, że Balcerowicz, poprzez wywiad dla Gazety Wyborczej, naruszył dobra osobiste prokuratury i zagraża „podstawowym zasadom funkcjonowania państwa prawa" - informuje dziennikarz Grzegorz Łaguna.

W Gazecie Wyborczej pojawiają się wywiady z politykami, którzy grożą prokuratorom odpowiedzialnością za skuteczne ściganie przestępstw gospodarczych. Żadnych gróźb się jednak nie boimy. Chcę mocno podkreślić, że prokuratorzy nie przestraszą się przestępców w białych kołnierzykach, będą ścigali każdego nieuczciwego przedsiębiorcę, kryminalistę czy oszusta i doprowadzą do jego skutecznego oskarżenia przed sądem. I nieważne, jak długo to potrwa. Ważne, że sprawiedliwości w końcu stanie się zadość - mówi Święczkowski.

Prokuratura Krajowa chce pozwać Leszka Balcerowicza za krytyczne wypowiedzi. Najlepsza definicja działania, które formalnie można podjąć, ale rodzi się pytanie - po co? Ani nie uciszą prof. Balcerowicza, ani nie wygrają procesu. Może więc chodzić jedynie o pokazanie, że się coś robi - komentuje dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej Patryk Słowik.
mspa_1.png
   Popierasz Święczkowskiego - kciuk w górę!

+ 16
- 2112

Polub Polityczek.pl