aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspspldedeeeee.jpg

Publicysta Kuba Wątły odniósł się do dzisiejszych słów Jarosława Kaczyńskiego na temat dzieci. Prezes Prawa i Sprawiedliwość zareagował na wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja ws. adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

- Dziękuje za szczerość panu Rabiejowi, który postawił sprawę jasno, nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych, chodzi o prawo do adopcji dzieci. Tu mówimy nie, wara od naszych dzieci. Trzeba jeszcze raz zapytać, o co nam chodzi, w kontekście tych wyborów, wyborów europejskich (...). Polska jest sercem Europy. I naszym planem, naszym programem jest to, by w sercu Europy uzyskać europejski poziom życia dla Polaków, to jest nasza europejskość - wypowiadał się prezes Jarosław Kaczyński na konwencji swojego ugrupowania.

46547228065_9467cfa9e8_z.jpg

- Wara? No to od jesieni będziesz warować przy drzwiach władzy. Paranoiczny, smutny, nienawistny dziadku: powiedz to katolickim klechom. Ale do tego trzeba mieć jaja, a nie ochroniarzy wokół. Poza tym jakich "naszych"? Nie masz pojęcia o dzieciach i rodzinie. Może gdybyś miał mężczyznę swojego życia, to może Twoje życie byłoby nieco lepsze, bo wtedy kochałbyś kogoś. Naprawdę. A tak zostaje ci tylko jad, którym karmisz swoich zauszników - komentuje słowa prezesa PiS w Katowicach dziennikarz Kuba Wątły.

Eliza Michalik (publycystka): "Wara od naszych dzieci!" - powiedział Jarosław Kaczyński kościołowi katolickiemu. Nie, żartuję, powiedział tak praworządnym i przyzwoitym obywatelom, pracującym i płacącym podatki, których jedyną winą jest to, że są gejami i lesbijkami. Bezczelny, nieprawdaż?

Włodzimierz Czarzasty (lider SLD): Trzy dni po konferencji episkopatu w sprawie pedofili J.Kaczyński wychodzi z hasłem” wara od naszych dzieci”. Zawsze podziwiałem Prezesa PIS za umiejętność wyczucia nastrojów i subtelność wypowiedzi.

- Kaczyński krzyczący „wara od naszych dzieci” zapomniał o niepełnosprawnych, którzy musieli koczować na sejmowej podłodze. Zapomniał o tysiącach uczniów, którym zgotował wrześniowy dramat. Zapomniał kogo bronił Piotrowicz. To jest prawdziwa empatia Kaczyńskiego. Nie damy się nabrać - komentuje Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

Przemysław Szubartowicz (publicysta, wiadomo.co): „Wara od naszych dzieci”? A może tak, panie Kaczyński, wara od Polski z łamaniem konstytucji, demoralizowaniem społeczeństwa, upolitycznioną prokuraturą, zamachem na sądownictwo, paskudną ksenofobią, sianiem nienawiści, fałszowaniem historii, destrukcją szkolnictwa i dyplomacji?

Mirosław Suchoń (Nowoczesna) o Kaczyńskim:  Kolejny kawaler i rodzic teoretyk dorwał się do mikrofonu i poucza rodziców, jak mają wychowywać swoje dzieci. Czy dzieci też będzie teraz dzielił na lepszy i gorszy sort?

            Popierasz Wątłego - kciuk w górę!


+ 5925
- 95

Polub Polityczek.pl