aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpslwpssswww.jpg

Pisarka Manuela Gretkowska skomentowała dzisiejszą konferencję członków Episkopatu Polski, którzy przedstawili raport ws. pedofilii w polskim Kościele Katolickim.

Duchowni poinformowali o zaskakująco niskiej liczbie 382 przypadków molestowania nieletnich przez księży w latach 1990-2018.

47326020942_72415444a0_z.jpg

Do raportu biskupów ws. pedofilii odniósł się m.in. poseł Michał Szczerba i publicystka Eliza Michalik

DLACZEGO JESZCZE CHODZICIE DO POLSKIEGO KOŚCIOŁA?
Czy dlatego, że nie nadajecie się dla pedofila? A własne dzieci trzeba posłać i dać pieniądze na ofiarę. Arcybiskup mówiący, że zero tolerancji dla pedofilii brzmi totalitarnie, nie ma wstydu, podobni jemu tez nie, ale to oni rządzą polskim Kościołem, nie Chrystus koronowany na króla Polski.
Dlaczego wchodzicie do instytucji, która jest amoralna? Bo są dobrzy księża? Są, ale nikt moralny nie powinien wspierać swoją pracą przestępców. Nie Jezus gwałci dzieci ani Bóg, do którego się modlisz. To ludzie ukrywani przez hierarchię kościelną. Żąda ona dla swoich zbrodniarzy miłosierdzia. Dla dorosłych potworów, a nie żąda sprawiedliwości dla pokrzywdzonych. Więc nie będziesz zaskoczony, gdy wkrótce synod biskupów nazwie pedofilów kościelnych ludźmi chorymi i otoczy ich opieką jak nakazuje miłosierdzie. Najlepiej na pedofilski lazaret nadawałby się pałac Głodzia, Ustronie a bogato na Podlasiu.
Teraz w polskim kościele nazywanie wiernych dziećmi bożymi, brzmi jak zachęta do molestowania każdego, co łaska.
Postawcie pomnik Jankowskiego tam gdzie był, wykopcie mu głęboki dół, żeby był bliżej swojego szefa w piekle.
Dlaczego chodzicie do kościoła? Po rozgrzeszenie, sakramenty? Papież, capo di tutti capi nie wyrzucił całego episkopatu polskiego. Nie wyobrażam sobie, że zamiast sprawiedliwości prokurator całuje w rękę i odsyła ofiarę do domu.
Stara piosenka patriarchalnych dziadów: Kościół ma 2 tysiące lat, przetrwał wszystko, przetrwa i to. Tak, czeka go wieczne, ale potępienie. Na to może liczyć, bo umie już tylko liczyć pieniądze i swoich. Dlaczego chodzicie do polskiego kościoła? - komentuje dzisiejsze posiedzenie Episkopatu Polski pisarka Manuela Gretkowska.
        Popierasz Gretkowską - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment