aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkeoeo

Publicystka Eliza Michalik wypowiedziała się na temat relacji polsko- żydowskich. Na jej słowa odpowiedział lider ugrupowania Kukiz'15 - Paweł Kukiz.

- Polacy mordowali swoich Żydowskich sąsiadów w sposób zorganizowany, bez przymusu ze strony nazistów, z własnej woli, chciwości i podłości. Nie tylko w Goniądzu i Jedwabnem, ale wielu innych polskich miejscowościach. Taka jest prawda, a nie taka, jak chcielibyśmy, żeby była - stwierdziła publicystka Superstacji w mediach społecznościowych.

Artur Wosztyl (pilot, lądował samolotem 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku krótko przed katastrofą Tupolewa): Żałosne jest to co Pani napisała. Prosty przykład - w Jedwabnem do mordu doszło z lufami karabinów maszynowych niemieckich żołnierzy i świadczą o tym zeznania świadka naocznego, który to widział z bliska i opowiadał mi o tym! Pora zweryfikować poglądy!

- Wystarczy dodać - nieliczni , których podłość karana była kulą w łeb, wówczas będzie miało znamiona prawdy. Pani świadomie "z własnej woli, chciwości i podłości" posługuje się podłą retoryką niedomówień? - zwórciła się do Michalik publicystka Bożena Gaworska-Aleksandrowicz

uid_f2f737ce9b9f0314242a3fb411cd7f631365590129192_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

Paweł Kukiz (Kukiz'15): Naprawdę? Ciekaw więc jestem, ilu swoich żydowskich sąsiadów wymordowali Pani polscy dziadkowie? Istnieje oczywiście opcja, że ma Pani korzenie żydowskie. Jeśli tak, to którym polskim sąsiadom Pani rodzina zawdzięcza ocalenie? Nie można win znacznej mniejszości przerzucać na większość. Jednego z moich Dziadków zamordował Żyd z NKWD. Nie uprawnia mnie to do twierdzenia, że Żydzi - Naród - mordowali Polaków.

Pelregrino.pl (bloger) : Byli Polacy, którzy wydawali i mordowali Żydów. Podobnie jak Żydzi którzy wydawali i sprzedawali swoich rodaków. O tym też warto, by izraelski rząd mówił. Warto też informować o tym, że to właśnie Polacy mają najwięcej drzewek upamiętniających SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA.

- Pani Michalik chyba już ostatecznie pożegnała się z rozumem. Poproszę dowody świadczące o tym, że podczas II  Polacy mordowali Żydów w sposób systematyczny - komentuje słowa Michalik Cezary Bronszkowski z wsensie.pl

***

Na temat obecnych relacji polsko żydowskich wypowiedzieli się publicyści.

Przemysław Szubartowicz (portal wiadomo.co): Zrujnowali stosunki polsko-żydowskie, popsuli relacje z USA, otworzyli drzwi do antysemickiej szambiarki, a gdy już Polska przeszła smrodem - zmienili ustawę o IPN. Przy okazji pokazując twarz zamordysty, który dyskusję zastapił kneblem. Patrzcie, dzieci, tak rodzi się dyktatura.

Krzysztof Luft (były członek KRRiTV): Kiedyś relacje polsko - żydowskie kształtował Władysław Bartoszewski, który materię tę poznawał za młodu jako więzień Auschwitz i członek Żegoty. Dziś kształtuje je człowiek, który poznawał świat "stojąc pod blokiem".

Prezydent Lech Wałęsa: Napięte relacje z Izraelem będą długo odbijać się rykoszetem również na relacjach z USA. Tego tak się szybko nie naprawi. Polityka krótkich nóżek. Za Władysława Bartoszewskiego tak by tak nie było - był wielkim patriotą. Dla mnie będzie zawsze ostatnim Rycerzem Rzeczypospolitej.

          Popierasz Kukiza - kciuk w górę!

+ 468
- 16052

Polub Polityczek.pl