it9s8qbwj4tfm4ek96qqrwwr8k761q57_1.jpg

Prezydent Andrzej Duda ogłosił w rozmowie z Interią, że widziałby Jana Marię Rokitę na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich. W sieci rozpoczęła się dyskusja.

Duda w rozmowie z Piotrem Witwickim z Interii zadeklarował, że trzeba się zastanowić nad kandydaturą Rokity na urząd RPO. Zdaniem prezydenta Rokita byłby "całkiem dobrym i wartym rozważenia kandydatem".

Do słów PAD szybko odnieśli się przedstawiciele zjednoczonej prawicy.

- Jestem za Rokitą. (...) Szkoda takiej postaci na „publicystkę”, kiedy mógłby pracować dla państwa - skomentował europoseł Patryk Jaki.

- Warta uwagi propozycja Andrzeja Dudy. Jeśli Jan Maria Rokita zgodzi się kandydować na Rzecznika Praw Obywatelskich, a większość koalicyjna byłaby gotowa go poprzeć, Solidarna Polska zagłosuje za jego kandydaturą - zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Do potencjalnej kandydatury Rokity odniosła się na Twitterze Agnieszka Romaszewska. Dziennikarka wydaje się być zachwycona pomysłem Dudy.

- Pani kpi. Wybitny prawnik wg ustawy o RPO to ktoś z autorytetem, dorobkiem naukowym, doświadczony praktyk. Rokita jedyne, co w życiu robił, to politykował i ośmieszał się inicjatywami typu 3/4 przeciwko wyborowi Kwaśniewskiego, który wygrał 2 kadencje - odpowiedziała Romaszewskiej dziennikarka Aneta Mościcka. 

     Popierasz Romaszewską - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl