photo_57020_1555482011_big.jpg

Grzegorz Jankowski zbulwersowany jest sprawą szczepień celebrytów w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dziennikarz domaga się dymisji rektora uczelni.

Od kilku dni jesteśmy świadkami ataków na ludzi kultury, którzy skorzystali ze szczepienia na COVID-19 w WUM.

- Komisja powołana przez rektora WUM wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień przez Centrum Medyczne uczelni - oświadczyła rzeczniczka WUM Marta Wojtach.

Po kontroli odwołana ze stanowiska została prezes Centrum Medycznego WUM Ewa Trzepla.

Dymisja ta nie zadowala jednak wszystkich osób - w tym ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. - Jedynym honorowym wyjściem powinna być dymisja rektora WUM - powiedział polityk.

Głos ws. rektora uczelni jak i polityków, którzy skorzystali ze szczepień "poza kolejką" zabrał Grzegorz Jankowski. Dziennikarz dał wyraz swojemu oburzeniu za pośrednictwem Twittera.

- Panie redaktorze, dlatego, że to są dane osobowe dot. stanu zdrowia, które podlegają szczególnej ochronie. Poza liczbą osób zaszczepionych poza kolejką i zawodem, jaki wykonują, nic nam do tego, kto to jest z imienia i nazwiska. Po co to panu? Żeby dalej oburzać się na Twitterze - odpowiedział prawnik Patryk Wachowiec.

Zareagowali internauci; "Nie interesują Pana respiratory? Handlarz bronią? Nie. Woli Pan nakręcać temat nienawiści", "Wstyd to dopiero, że nie siedzą Szumowski i Sasin", "Tyle afer, tyle przekrętów w tym rządzie. Jeszcze nikt nie poleciał? Wstyd! Wielki wstyd!".

     Popierasz JANKOWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl