aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfhyhhhhhhh.jpg

Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Konfederacja przedstawiły swojego kandydata na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Został nim ekonomista Robert Gwiazdowski.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Piotr Wawrzyk oraz Robert Gwiazdowski powalczą o stanowisko RPO.

Bluszcz ubiega się po raz trzeci - i nic nie wskazuje, aby tym razem miała uzyskać poparcie obecnej władzy. Wawrzyk - kandydat PiS, prawdopodobnie nie zostanie RPO, ponieważ nie uzyska poparcia większości senackiej. Gwiazdowski - PSL i Konfederacja liczą, że jego kandydatura zostanie poparta przez Sejm, a następnie w Senacie dzięki senatorom Polskiego Stronnictwa Ludowego do spółki z senatorami PiS uda się przegłosować jego kandydaturę.

- Ten pat spowodował, że klub PSL-Koalicja Polska wystąpił do wydziałów prawa wszystkich uczelni w naszym kraju o włączenie się do tego swoistego naboru, aby wskazać kandydatów, którzy cieszyliby się autorytetem, poparciem tychże uczelni. Dzisiaj jako klub PSL z naszymi partnerami z Konfederacji zgłaszamy osobę pana profesora Roberta Gwiazdowskiego na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich - mówił w czasie konferencji Piotr Zgorzelski (PSL).

- Co merytorycznie stoi na przeszkodzie, żeby Konfederacja i PSL poparły kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na RPO? - pyta dziennikarz Jacek Niziinkiewicz.

Zachowanie PSL-u spotkało się krytyką ze strony wielu internautów. Na jeden z krytycznych głosów pod adresem PSL odpowiedział działacz tej partii - Adam Wojciechowski.

"No to chyba wyjaśnia wszystko. A PSL to już nie wie komu ma się sprzedać. Teraz z naziolami trzyma?" - napisała jedna z internautek.

"Lepiej z nimi niż z tęczową, socjalistyczną hołotą" - odpowiedział Wojciechowski.

  Popierasz WOJCIECHOWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl