aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslprtlplgpggg.jpg

Księża z oburzeniem zareagowali na decyzję jednej z warszawskich klubokawiarni w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Popularna kawiarnia "Kulturalna" postanowiła, że będzie sprzedawać opłatek z symbolem błyskawicy. Wszystko w kontekście zbliżających się świąt bożonarodzeniowych i trwających od wielu dni na ulicach protestów w obronie praw kobiet.

- Wigilijne opłatki edycja 2020. Będą do kupienia w @cafekulturalna, cały dochód na @strajk_kobiet. Wesołych! - napisał na Instagramie pisarz Zygmunt Miłoszewski, dodając zdjęcie opłatka.

80322.jpg

Na sprzedaż opłatka z symbolem Strajku Kobiet ze wściekłością zareagowali zwolennicy prawej strony sceny politycznej.

"Panie Zygmuncie, Pan powinien się leczyć!", "Mam nadzieje chłopie ze już więcej żadnej książki w Polsce nie wydasz" - zaczęli pisać internauci w kierunku Miłoszewskiego.

Pojawiły się także głosy z drugiej strony; "Takim to nawet ja, sekularystka, mogłabym się podzielić",  "Ooo takim bym się przełamała".

Głos księży

Do zachowania kawiarni odnieśli się przedstawiciele Kościoła katolickiego. Księża zapowiadają, że nie poświęcą takiego opłatka.

"Ani bym nie poświęcił, ani bym się takim opłatkiem z nikim nie podzielił. Ta symbolika jest przewrotna i niegodziwa" - napisał ks. Daniel Wachowiak (proboszcz parafii w Piłce), odpowiadając na wpis innego z księży. 

         Popierasz księży - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl