EoQPKmNXIAkfxje.jpg

Premier Mateusz Morawiecki odpowiadał dzisiaj wieczorem na pytania internautów.

Nie ma porozumienia między rządem Polski/Węgier i UE ws. budżetu unijnego. Oba kraje nie chcą się zgodzić na wiązanie pieniędzy z prawem i terroryzują resztę państw wspólnoty.

Niedługo Polska jak i Węgry mogą pożałować swojego zachowania. Jeżeli teraz wydaje się co niektórym, że jesteśmy/PiS jest do spółki z Victorem Orbanem górą w konflikcie z UE, to za chwilę możemy się obudzić z ręką w nocniku.

Były premier a obecnie europoseł Leszek Miller donosi o nowym planie UE ws. obejścia weta Polski i Węgier.

- Plan B coraz bardziej realny. Unia pracuje nad wariantami skutków weta budżetowego. W razie blokady Funduszu Odbudowy powstanie porozumienie 25 państw z funduszem pomniejszonym o kwotę, która miała trafić do Polski i Węgier - poinformował Miller.

Dzisiaj wieczorem Mateusz Morawiecki odpowiadał na serię pytań internautów. Dziennikarz Klaudiusz Slezak (Radio Nowy Świat) zwraca uwagę na wypowiedzi Morawieckiego w kontekście budżetu unijnego a w nim zawartego Funduszu Odbudowy.

- Po rządach PiS ten pan powinien odpowiedzieć karnie za zdradę polskich interesów - mówi o Morawieckim dziennikarka Aneta Mościcka. 

            Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl