aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksdorkggggtt.jpg

Radosław Sikorski zareagował na aktywność wiceministra Aktów Państwowych Janusza Kowalskiego.

Kowalski będący częścią "Solidarnej Polski" Zbigniewa Ziobry od dobrych kilku tygodni atakuje Unię Europejską w kontekście mechanizmu praworządności.

"Solidarna Polska" najmocniej z obozu zjednoczonej prawicy mówi o wetowaniu budżetu unijnego jeżeli dojdzie do powiązania pieniędzy z prawem.

- Utrata suwerenności, utrata możliwości podejmowania decyzji w każdej dziedzinie przez polskie państwo i przez polską demokrację jako taką - tu nie chodzi o ten rząd, ale chodzi też o przyszłe rządy - jest ogromnym zagrożeniem również dla biznesu i dla pozycji polskich przedsiębiorców - mówił Ziobro w czasie konferencji i zachęcał premiera Mateusza Morawieckiego do weta.

Kowalski można powiedzieć, że powiela opinie ministra sprawiedliwości.

- Z UE i Niemcami, wiem to z własnego doświadczenia, trzeba rozmawiać jak z Gazpromem i Rosją - zawsze twardo i z pozycji siły, nigdy w sposób miękki i z pozycji uległości - stwierdził Kowalski

Wiceminister umieścił kilka dni temu w social mediach grafikę sugerującą, że Polska traci finansowo na obecności w UE. Prawda jest zupełnie inna.

Do ataków Kowalskiego na UE odniósł się Radosław Sikorski. Europoseł zastanawia się, czym są motywowane ataki polityka SP na instytucje unijne. 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldeppefff.png

        Popierasz SIKORSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl