44616250481_68d6620083_c.jpg

Europoseł Joachim Brudziński (PiS) przeprasza artystów po swoich słowach, które umieścił wczoraj w mediach społecznościowych.

Brudziński zaatakował artystów w kontekście pandemii COVID19. Środowisko artystyczne coraz częściej upomina się o pomoc od państwa w związku z trwającą pandemią. To nie spodobało się Brudzińskiemu.

Artyści w ciągu ostatnich lat bardzo krytycznie oceniali/oceniają rządy polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Co ma im dzisiaj do powiedzenia Brudziński, jeżeli chodzi o pomoc w dobie COVID19? A no wczoraj mogliśmy przeczytać...

- Pamiętam, jak pani Janda mówiła, że czuje się ob...a przez rząd PiS. Pamiętam te wszystkie gwiazdki, celebrytów ale także (niestety) wybitnych aktorów, którzy oszaleli z nienawiści do tego rządu bredzili o faszyzmie i dyktaturze? Dziś jak trwoga to do kogo wyciągają rękę po pomoc? Pamiętam gwizdy, buczenie i rechot przedstawicieli"elit" artystycznych, kiedy kpiono z ofiar katastrofy smoleńskiej. Pamiętam, kiedy wyszydzano ministra kultury, gdy zapowiadał działania rządu w obszarze szeroko rozumianej kultury narodowej. Dziś ci kpiarze i szydercy proszą o pomoc - stwierdził Brudziński na Twitterze.

Dzisiaj europoseł PiS-u przeprasza za swoje słowa...

- Dostałem smsa od mojej przyjaciółki, aktorki, poczuła się urażona moim wpisem na temat pomocy państwa dla artystów. Chciałbym przeprosić - zaczyna Brudziński swój dzisiejszy wpis.

     Popierasz BRUDZIŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 1
- 578

Polub Polityczek.pl