aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalprflgttt.jpg

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz wypowiedział się o Tadeuszu Rydzyku. Duchowny jest jednym z beneficjentów "dobrej zmiany".

Z całą pewnością rządy polityków Prawa i Sprawiedliwości to znakomity okres dla Tadeusza Rydzyka. Założyciel Radia Maryja rzadko obecnie skarży się na brak pieniędzy, jak to miał w zwyczaju robić wcześniej. Duchowny jest od kilku lat dopieszczany finansowo przez przedstawicieli zjednoczonej prawicy. Państwowymi pieniędzmi rzecz jasna.

Ostatnio o Rydzyku było głośno za sprawą kolejnych pieniędzy, jakie mają do niego trafić. Tym razem jak informuje portal oko.press Rydzyk dostanie środki od ministerstwa sprawiedliwości i trafią one do Centrum Ochrony Praw Chrześcijan utworzonego przez Fundację Lux Veritatis (prezesem jest o. Rydzyk).

Do Rydzyka trafią miliony. Oko.press nie podaje konkretnej kwoty, jaka powędruje na konto Centrum Ochrony Praw Chrześcijan w latach 2020-2023, jednak jak zauważa portal do końca sierpnia trafiło już na konto COPC ponad milion złotych.

Senator Koalicji Obywatelskiej Joanna Sekuła zwróciła uwagę na swoim Twitterze na interesy Rydzyka rozwijające się w czasie rządów PiS.

Na wpis polityczki odpowiedział Rafał Ziemkiewicz. Publicysta broni Tadeusza Rydzyka.

- Stworzył wiele trwałych, służących społeczeństwu dzieł, żyjąc samemu bardzo skromnie - pisze Ziemkiewicz o Rydzyku.

Reakcje internautów:

"Brzmi to, jak podanie o pracę w Radio Maryja ;)".

"Zaiste. Skromny wielce to człek, nawet auta od bezdomnego dostał".

"W jaki sposób te dzieła służą społeczeństwu? Ile szpitali, stypendiów dla dzieci, programów terapeutycznych, remontów zabytkowych kościołów można by sfinansować za tę kasę?".

"Ostatnio próbowałem znaleźć równie skromnych ludzi, ale nigdzie nie widziałem Maybach'ów. Pewnie wszystkie parkują w Toruniu".

       Popierasz ZIEMKIEWICZA - kciuk w górę!


+ 22
- 1034

Polub Polityczek.pl