aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrpgthkyohyhhhyyy.jpg

Publicysta Przemysław Szubartowicz odniósł się do sytuacji politycznej w Polsce. Dziennikarz komentuje m.in. głośny list ambasadorów w obronie osób LGBT.

Koniec władzy PiS. Rozstanie z PiS-em - gdy już kiedyś nastąpi - będzie jak przełom 1989 roku. Oni zostawiają za sobą spaloną ziemię, a ta nowa Polska będzie musiała zerwać z ich „dziedzictwem”. Reanimacja praworządności, reedukacja skundlonych mediów, wyzwolenie z demoralizacji. Praca na lata.

Zjednoczona Prawica. Tyle było koczowania, relacjonowania, egzaltacji, podniecenia, pocenia się, nadymania, biegania po korytarzach, wtykania mikrofonów przez bramę - i co? Wyszło czterech smutnych panów, podpisało świstek o nieznanej treści, olało reporterów i poszło. Od początku teatr i blaga.

Dziennikarze i media. Symetryści lubią uzasadniać swój oportunizm mówiąc o „dwóch stronach barykady”. PiS-owskich fanatyków i piewców neobolszewizmu zrównują z ludźmi wkurzonymi na to, że PiS szerzy bezprawie i rujnuje Polskę. Symetryzm nie jest ani obiektywizmem, ani bezstronnością. Jest tchórzostwem. Media mniej zajmują się tym, jak opozycja planuje odbić kraj z rąk antykonstytucyjnego bezprawia, natomiast umowie koalicyjnej autokratów nadają rangę wydarzenia epokowego, jakby to nie był teatr satrapy, tylko normalna polityka w demokratycznym państwie. Wszystko stoi na głowie. W telewizji na żywo wyjazd Kaczyńskiego z Nowogrodzkiej. „Jarosław Kaczyński opuszcza siedzibę partii” - mówi reporter. Czekam, aż naród zostanie poinformowany, co jadł na śniadanie i czy była kupka.

Opozycja. Borys Budka zapowiedział budowę porozumienia wokół Koalicji Obywatelskiej - największej formacji zdolnej realnie zagrozić PiS-owi - i zadeklarował, że nie ma wroga na opozycji. Ciekawe, czy liderzy innych ugrupowań rozumieją już, że aby wygrać z PiS-em, trzeba wygrać z D’Hondtem.

Lech Wałęsa. Niektórzy dziennikarze czepiają się Wałęsy, że publikuje zdjęcia ze SPA. Że się ośmiesza, jest memem itp. Ludzie, facet jest emerytowaną legendą, symbolem przemian, a dziś starszym panem, który cieszy się życiem. Zazdrościcie mu, że się kąpie w basenie? To nie jest normalny kraj.

Koronawirus. Morawiecki przekonał suwerena, że koronawirusa nie trzeba się już bać, więc suweren nie będzie się oburzał. Tymczasem to jest całkowita klęska PiS. Ciekawe, czy gdy sytuacja stanie się krytyczna, rewizor Kaczyński zniknie pod pierzyną jak w grudniu 1981 r. Teraz już rozumiecie, dlaczego Szumowski i Cieszyński zwiali w podskokach z tonącego okrętu? Coraz więcej zakażonych, brakuje łóżek dla chorych na COVID, ale Morawiecki nie przeprosił za kłamstwa o niegroźnym wirusie. To PiS - bredząc zamiast edukować - doprowadziło do tego, że ludzie nie noszą maseczek i wierzą w gusła o braku pandemii. Kolejny powód na Trybunał Stanu.

Ambasady bronią LGBT. List otwarty ambasadorów niosący uniwersalne przesłanie wolnych ludzi przede wszystkim przypomina nam, że PiS sprowadził Polskę do poziomu mentalnego grajdoła, ksenofobicznego skansenu i światopoglądowego zadupia. Taka władza to wstyd. No, ale ktoś ich wybrał.

      Popierasz SZUBARTOWICZA - kciuk w górę!


+ 878
- 20

Polub Polityczek.pl