Ei1gj6KWkAEmYj_.jpg

Politycy zjednoczonej prawicy zawarli dzisiaj porozumienie koalicyjne. Konflikt trwał od momentu sejmowego głosownia ws. zwierząt futerkowych.

Na dzisiejszej konferencji PiS reprezentował prezes Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawicki, Porozumienie - Jarosław Gowin oraz Solidarną Polskę - Zbigniew Ziobro.

- Zostało zawarte porozumienie. Jestem przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii. Mamy przed sobą 3 lata do kolejnych wyborów. Jestem pewien, że będą one dobrze wykorzystane dla Polski. Zostanie uczynione wszystko dla poprawy losu naszego obywatela. Nasze porozumienie jest tego gwarancją - mówił prezes PiS.

Jarosław Gowin: Siłą naszego obozu jest wewnętrzna jedność, którą dzisiaj podkreślamy. Przed Polską wielkie wyzwania, dlatego porozumienie Zjednoczonej Prawicy to bardzo dobre zdarzenie nie tylko dla nas, ale całego kraju.

Zbigniew Ziobro: Ostatnie lata to dobry czas dla Polski, ufam, że kolejne lata też takie będą.

Mateusz Morawiecki: Bardzo cieszę się, że doszło do potwierdzenia naszej jedności i stabilności. To porozumienie jest także porozumieniem wobec naszych wyborców i potwierdzenie realizacji naszego programu. Zwyciężyła odpowiedzialność. Zwyciężyła Polska.

Szczegóły nowej umowy koalicyjnej nie zostały upublicznione przez obóz władzy.

- Oburzeni, że nie pokazali umowy koalicyjnej? Przecież pan Sobolewski powiedział, że musi to na Rusi, a w Polsce jak chce Jarosław Kaczyński. Czego nie rozumiecie?! - komentuje dziennikarka Renata Grochal (Newsweek).

              Popierasz ZP - kciuk w górę!


+ 2
- 651

Polub Polityczek.pl