aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrfvktgtgtg.jpg

Były premier Donald Tusk pojawił się dzisiaj wieczorem w programie "Fakty po faktach". Na występ obecnego szefa Europejskiej Partii Ludowej zareagował wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski.

Tusk odnosił się do kryzysu w szeregach zjednoczonej prawicy.

– Tak już bardzo szczerze i to jest też, myślę, dobra rada pod adresem również opozycji. Kiedy twój przeciwnik zaczyna robić błędy, to mu nie przeszkadzaj. Nie wtrącaj się i pewnie dobrze mnie państwo zrozumiecie, że jestem dzisiaj jednym z ostatnich, który chciałby politycznie radzić tej ekipie.

Kaczyński zwycięży w konflikcie z Ziobrą?

- Kaczyński ma wszystkie karty w ręku, oprócz tej jednej. To znaczy tych domniemanych materiałów, haków, bo przecież ta formacja polityczna jakby wisi na hakach i jej sukces zawsze wisiał na hakach i na grze tymi politycznymi i kryminalnymi pułapkami i instrumentami. Więc oczywiście ten strach w oczach Kaczyńskiego i jego współpracowników też widać.

Zdaniem byłego szefa polskiego rządu nie będzie przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

- Kaczyński straszy swoich kontrahentów politycznych, przede wszystkim Ziobrę, natomiast jestem prawie pewien, że nie odważy się rozpisać wcześniejszych wyborów w tej chwili.

Wystąpienie Tuska na antenie TVN 24 nie spodobało się Januszowi Kowalskiemu (Solidarna Polska). Wiceminister broni swojego partyjnego szefa Zbigniewa Ziobro i ostrzega byłego premiera. - Ma się czego bać - pisze Kowalski.

- Niech pan Ziobrze nie przypisuje zasług ukraińskiego biura antykorupcyjnego. Jeśli się potwierdzi wylot Ziobro, pakujcie manatki. Z waszymi "kwalifikacjami" czeka was bezrobocie - odpowiedziała politykowi dziennikarka Aneta Mościcka.
     Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!

+ 50
- 4449

Polub Polityczek.pl