aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldepldpeddddddd.jpg

Prof. Marcin Matczak (Uniwersytet Warszawski) skomentował doniesienia dziennikarza Andrzeja Stankiewicza (Onet) ws. Trybunału Konstytucyjnego.

W piątek miało się odbyć posiedzenie TK, w którym sędziowie orzekliby, czy tzw. ustawa dezubekizacyjna autorstwa polityków PiS była/jest zgodna z Konstytucją.

Według Stankiewicza pełniąca obowiązki prezesa Julia Przyłębska traci panowanie nad sędziami i nie jest w stanie zagwarantować takiego orzeczenia, z którego zadowolony byłby obóz rządzący.

"Przyłębska irytuje nawet sporą grupę sędziów z nadania PiS, którzy nie zamierzają dłużej kierować się jej wskazaniami" - pisze Stankiewicz.

- Zobaczcie, gdzie jesteśmy. Polska stała się folwarkiem jednego dziwaka - komentuje wydarzenia w TK publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Rozprawa przed TK ws. ustawy dezubekizacyjnej znowu odwołana, bo od Przyłębskiej odwracają się sędziowie i ma problem, by spełnić oczekiwania PiS ws. wyroku. Ktoś jeszcze uważa, że mamy państwo prawa? To zabawne, że zamach Kaczyńskiego na TK obraca się przeciwko niemu - wypowiada się dziennikarka Aneta Mościcka.

Na wydarzenia w trybunale reaguje także prof. Marcin Matczak. Uczony skierował się w swoim poście do przedstawicieli władzy.

       Popierasz MATCZAKA - kciuk w górę!

+ 1828
- 6

Polub Polityczek.pl